Facebook Google+ Twitter

Zimowe krajobrazy Szczecina: Golęcino

Wybrałem się dzisiaj na działkę przy ul Wiszesława na Golęcinie, żeby porobić trochę zdjęć Odry, Szczecińskiego Bangkoku, doku nr 5 Szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" i ogrodów w zimowej szacie.

Odra na Golecinie / Fot. Wincenty SadowskiTaki był oficjalny cel wyjazdu, a nieoficjalnie urywamy się chociaż raz w tygodniu żonom, aby się oddać naszej manii, a właściwie kartomanii. Kartomania dopadła nas jakieś dwa lata temu, początkowo graliśmy w tysiąca (ja, brat i sąsiad z działki a także z kamienicy w dzieciństwie, gdy mieszkaliśmy na Golęcinie) i 66, jeżeli dołączył do nas syn brata.

Zaniedbywaliśmy nawet nieraz prace na działce, aby oddawać się naszej nowej pasji. Nie przeszkadzała nam nawet zimowa pogoda, bo napaliliśmy na działce w piecu, zaparzyliśmy kawę
Szczeciński Bangkok / Fot. Wincenty Sadowskii graliśmy. Ale ostatnio spotykamy się na kartach w domu sąsiada, który dalej mieszka na Golęcinie. W dzisiejszych czasach gier komputerowych, my tęsknimy za naszymi wspólnymi partyjkami.

Zresztą brat gra także z sukcesami: w 3, 5, 8 czy kierki (ostatnio gramy właśnie w 3, 5, 8 i kierki) na komputerze. Moi przeciwnicy są naprawdę dobrzy: sąsiad ma fenomenalne szczęście w kartach, jest także świetnym graczem, podobnie jak mój brat, ja jestem najsłabszy z nich, ale nieraz Widok na dok nr 5 Szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" / Fot. Wincenty Sadowskinadrabiam to fartem w kartach.

No ale odbiegłem od tematu i oficjalnego celu mojego wyjazdu, który jednak został odrobiony (zrealizowany) i załączę do powyższego tekstu kilka zdjęć zimowych krajobrazów Golęcina, a właściwie rejonu ulicy Wiszesława, gdzie mam działkę i gdzie kiedyś mieszkała nasza rodzina. Będzie zdjęcie Odry, Szczecińskiego Bangkoku, doku nr 5 stoczni Gryfia i ogrodów rejonu V ROD im. Pokoju.

Widok z działki na kamienice przy ul Wiszesława (gdzie oddajemy się karto mani) / Fot. Wincenty SadowskiNa działce mamy nawet telewizję satelitarną / Fot. Wincenty SadowskiDziałkowe krajobrazy / Fot. Wincenty Sadowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.