Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18088 miejsce

Zimowe szaleństwo tuż-tuż. Jak się do niego przygotować?

Choć w tym roku pogoda w Polsce wystawia cierpliwość amatorów białego szaleństwa na próbę, sezon narciarski w Europie rozpoczął się na dobre. Przelot do takich miejsc wiąże się jednak z dodatkową opłatą za bagaż sportowy. Ile to kosztuje?

Z raportu Instytutu Turystyki wynika, że spora część Polaków, jeśli planuje urlop, to rezerwuje go sobie zimą. Miesiące od grudnia do lutego na wypoczynek wybiera czterech na dziesięciu rodaków. To, zaraz po lecie, najpopularniejszy czas spędzania wolnego, zwłaszcza że takich chwil mroźną porą nie brakuje. Sylwester oraz ferie zimowe to okres, który bardzo chętnie spędzamy poza domem. A jeśli już Polacy wyjeżdżają za granicę, to po to, by się zrelaksować.

Centrum Badań Opinii Społecznych podaje, że aż 65 proc. z nas podróżuje właśnie w celu odpoczynku. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wzrosła też popularność takich krajów jak Włochy, Francja. Co piąty biało-czerwony odwiedził Czechy, a co szósty wybrał się na Słowację. Nic więc dziwnego, że skoro tylko pojawia się śnieg, Polacy wyjeżdżają na stoki Europy. Wyjazd na narty najlepiej planować na półtora miesiąca przed, gdyż wówczas można zarezerwować najtaniej bilety lotnicze. Za narty jednak trzeba uiścić dodatkową opłatę.

Ile za przewóz nart?

Z analizy internetowego biura podróży Tripsta.pl wynika, że w tanich liniach lotniczych za przewóz nart trzeba zapłacić od 130 do niecałych 180 zł. Dodać warto, że są to ceny, które przyjdzie uiścić, jeśli opcja przewozu bagażu sportowego zostanie wykupiona przez internet. Na lotnisku za ten sam przewóz i ten sam bagaż trzeba płacić więcej. Wówczas koszt transportu sprzętu wynosić może nawet 220 zł. Co oczywiste, linie lotnicze wprowadzają limity wagowe, które nie powinny przekraczać 20-30 kg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.