Facebook Google+ Twitter

Zimowe turnieje sportowe z OSiR Racibórz

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-30 11:54

Za kilka dni dzieci z powiatu raciborskiego rozpoczną upragnione zimowe ferie. Póki co warunki na zabawy w śniegu są idealne, ale nie wszyscy lubią w taki sposób spędzać wolny czas.

Dla amatorów rywalizacji i sportowych emocji OSiR Racibórz przygotował specjalną ofertę: turnieje tenisa, mecze siatkówki czy bitwy łucznicze.

Już 2 lutego dzieci i młodzież z Raciborza i okolic rozpoczną zimowe ferie. Miasto, jak co roku, zadbało aby najmłodsi mieszkańcy, którzy zostaną w tym czasie w domach nie narzekali na nudę. Oferta akcji Zima w Mieście 2015 jest bardzo bogata, dołączył do niej również Ośrodek Sportu i Rekreacji, który oprócz ciekawych zajęć w aquaparku H2Ostróg przygotował szereg turniejów sportowych. Rywalizacje odbywać się będę w hali widowiskowo- sportowej „Arena RAFAKO” przy ul. Łąkowej. - Przygotowaliśmy turnieje w tenisa stołowego i ziemnego. Będą mecze siatkówki i siatkonogi, a także bitwy łucznicze – wylicza Tomasz Bieliński, z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, organizator przedstawionych wydarzeń. Nowością w tym roku będą właśnie bitwy łucznicze. Jak zatem będą wyglądały pojedynki? - Zabawa będzie bezpieczna. Każdy uczestnik wyposażony zostanie w maskę, która zapewnia całkowitą ochronę twarzy. Ponadto używać będziemy tylko i wyłącznie strzał specjalnie stworzonych do tego typu zabaw oraz łuków sportowych o naciągu 20lbs (9kg). Jest to niewielka siła pozwalająca swobodnie napinać łuk nawet przez najmłodszych (8-10lat), umożliwiająca jednocześnie oddać skuteczny, celny strzał do 20 m - zapewnia Tomasz Bieliński.

Wszystkie konkurencje odbywające się w „Arenie RAFAKO” przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. - Podział na kategorie wiekowe i systemy rozgrywek dopasujemy do liczby uczestników. Natomiast uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego na udział w poszczególnych zawodach- podkreśla K. Borkowski.

Zawody sportowe przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji na „Arenie RAFAKO” w czasie ferii zimowych:

02.02. Poniedziałek GODZ. 12.30-15.00 – Turniej tenisa stołowego (indywidualny) i piłkarzyków stołowych (parami)

03.02. Wtorek godz. 12.30-15.00 – Turniej „siatkonogi” (parami)

04.02. Środa godz. 12.30-15.00 – Turniej badmintona (indywidualny)

05.02. Czwartek godz. 12.30-15.00 – Turniej dwójek siatkarskich

10.02. Wtorek godz. 10.00-15.00 – Turniej tenisa ziemnego (indywidualny)

11.02. Środa godz. 12.00-14.00 – Bitwy łucznicze

12.02. Czwartek godz. 10.00-15.00 – Turniej piłki nożnej halowej pięcioosobowej***
H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to niespełna 60-tysięczne miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Kontakt:
Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738, 32 724 28 84
Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7, III p., 47-400 Racibórz
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.