Facebook Google+ Twitter

Zimowe warsztaty Orkiestry Misyjnej z Wisły

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-03-05 14:42

Od 1 do 3 marca w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku odbywały się warsztaty Orkiestry Misyjnej z Wisły, której kierownikiem i zarazem dyrygentem jest Lidia Niemczyk.

 / Fot. ks. Jan Byrt Orkiestra występuje nie tylko w kraju ale także za granicą. Jesienią odbyła tournee do Włoch. W Polsce niemal w każdą niedzielę służy w parafiach i upiększa swoim graniem wiele nabożeństw, godzin biblijnych i ewangelizacji.

Misyjna Orkiestra z Wisły powstała w roku 1959 w okresie przebudzenia duchowego na Śląsku Cieszyńskim. Jej pierwszym dyrygentem był Józef Kotas. Od sześciu lat Orkiestrę prowadzi Lidia Niemczyk. Muzycy występują na różnych uroczystościach, przede wszystkim religijnych.  / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt

W Szczyrku nadal są dobre warunki narciarskie. Ze względu na fakt, że dużo osób jest nie tylko miłośnikami muzyki, ale lubi też poszaleć na stokach, skorzystano z odpowiedniej aury i wybrano się na narty. Natomiast wieczorem ćwiczono grę na różnych instrumentach muzycznych do późnego wieczora. Próby odbywały się w małych grupkach.

 / Fot. ks. Jan Byrt  / Fot. ks. Jan Byrt


W niedzielę Orkiestra wystąpiła podczas nabożeństwa w Szczyrku Salmopolu w parafii Ewangelickiej i cudownie wykonała kilkanaście pieśni - powiedział w rozmowie z Wiadomościami24.pl ks. Jan Byrt.

Zapraszam również do obejrzenia filmu z występu Orkiestry Misyjnej z Wisły przed szerszą publicznością.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.