Facebook Google+ Twitter

Zimowe wędrówki cyklistów...

Zamiast siedzieć w domu i narzekać, można nawet zimą przygotowywać się do sezonu rowerowego i dbać o formę. Oto jaki sposób na spędzanie wolnego czasu znaleźli członkowie klubu "PASSAT" z Goleniowa.

W sobotę, 9 stycznia z inicjatywy Henryka Zawadzkiego, znanego turysty rowerowego, mimo niesprzyjającej aury ośmiu członków klubu kolarskiego "PASSAT" z Goleniowa odbyło pieszą wycieczkę na pobliską "Górę Lotnika". Notatka z tej wyprawy - ilustrowana zdjęciem, ukazała się w "Kurierze Szczecińskim", zachęcając do zimowych wędrówek. W kolejnej sobotniej wycieczce wzięło udział już 15 mieszkańców Goleniowa, chcących spędzić czas na łonie natury w wybornym towarzystwie.

Uczestnicy wyprawy przemierzyli dziesięciokilometrową trasę, która wiodła do "Królewskiego Źródełka" i dalej do zakola Iny. Jej uczestnikom nie przeszkodziły zimowe warunki, mroźny wiatr i śnieg w rozpaleniu ogniska i upieczeniu kiełbasek (przewidujący Henio zorganizował wcześniej suche drewno). Wszyscy cieszyli się wspólnie spędzonymi chwilami na łonie natury i własnym towarzystwem.

członkowie rowerowego klubu "PASSAT" z Goleniowa / Fot. Henryk ZawadzkiW następną sobotę (23 stycznia), odbędzie się kolejna wycieczka. Tym razem będzie ona znacznie dłuższa, ale naprawdę warto podjąć ten trud. Wrażenia niezapomniane i wpływ na kondycję zbawienny. O szczegółach następnej "eskapady" przeczytacie w miejscowej "Gazecie Goleniowskiej".

Inicjatywa godna pochwały i naśladowania w każdych warunkach. Wystarczy tak niewiele, aby oderwać się od "magicznego pudełka", zrobić coś dla siebie, poznać nowych ludzi i najbliższe okolice swojej miejscowości. Wspólne wyprawy dostarczają wiele radości i mają nieoceniony wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie i kondycję.

Szczególne podziękowania za wspaniały pomysł należą się Heniowi, który jest autorem zdjęć i pomysłodawcą wypraw dla członków klubu rowerowego "PASSAT" z Goleniowa. Dzięki temu wszyscy w wyśmienitej formie wiosną powrócą na rowerowe szlaki.
Do zobaczenia na szlaku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Piotrze, już jest krótka relacja z kolejnej pieszej wycieczki... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwi twardziele. Ale co zobaczą to zobaczą. Pozazdrościć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To czekamy na relację z wczorajszej eskapady, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.01.2010 16:16

Wodze Mariusz:) dziarsko promujesz nasze Podlasie - tak trzymaj! Faktem jest, że wiosna w puszczy nie ma sobie równych, wszystko budzi się do życia, nastaje nowe - przepiękne są to chwile:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne te ujęcia na story... Puszcza Białowieska jak najbardziej. Brak mi Parków i czasu na zwiedzanie ich, a jeszcze architektura...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam panowie na rower Puszczę Białowieską oczywiście wiosną http://story.pl/album/7946/Puszcza%20Bia%C5%82owieska%202009r

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadziu, gdyby to dotyczyło tylko twojego komputera, to znalazłbym jakieś rady. Ale w tym przypadku:(( Pewnie jakiś programista namieszał... Po Puszczy Bukowej jeździliśmy w kwietniu ubiegłego roku rowerkami z kolegami szczecińskiego klubu "DEENNTKA". http://www.bicycl.yoyo.pl/2009/IV/18/18.htm
Teraz mamy co wspominać. A może kiedyś jakieś takie spotkanie uskutecznimy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam Was i jestem z Wami całym sercem. U nas w "Polmo", którego już nie ma, też organizowałem, ale złazy po puszczy Bukowej. Aż mi się łza zakręciła w oku.
Czy możecie mi ktoś, przy okazji wyjaśnić, dlaczego jak piszę wyraz zawierający dwie pierwsze literki "p" i "o" to pojawia mi się PO? A jeszcze mój program zaznacza, żem popełnił błąd. Muszę się jeszcze zapytać, choć "zimny pot ze mnie bije", czy aby W24 nie jest zawłaszczone przez Platformę Obywatelską? Gdyby tak, to wszystko byłoby jasne, skąd te PO się pojawia. Nie gniewajcie się na mnie, że pytam. Ale dobrze wiedzieć, gdzie się człowiek znajduje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2010 21:34

Wiecie co kochani:) Naprawdę podziwiam Waszą pasję i tak żeby nie zapeszyć, po cichutku zazdroszczę Wam. Tyle wokół mnie jest pięknych miejsc do których rowerkami można dojechać, ale cóż...Lepiej zadek do autka wsadzić ( wygodniej) i pomykać obojętnie, częstokroć mijając pięknie miejsca. Tak trzymajcie ! :):):):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, bo członkowie "BICYCL 50" jeżdżą rowerkami. Nie wszystkim się chwalą, ale jeżdżą. Niektórzy mają nawet specjalne opony założone 2,1" z kolcami (nie metalowymi). Wczoraj też taki mały wypadzik był - 23 km.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.