Facebook Google+ Twitter

Zimowe życie w Beskidach wraca do normalności

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-01-26 09:47

W końcu przyszła normalna zima. Mieszkańcy żyjący z turystyki odetchnęli z ulgą, chociaż wciąż nie wiadomo, czy śnieg zostanie w końcu na dłużej. Na razie hotelarze przygotowują pokoje, a właściciele ośrodków narciarskich wysłali na trasy ratraki.

Gdzieniegdzie w niższych partiach tras wystawały jeszcze spod śniegu kamienie, ale w weekend, jeżeli nadal będzie sypać, zrobi się już całkiem zimowo. Już we czwartek czynna była kolejka krzesełkowa na Stożek w Wiśle. Zima w końcu zawitała w góry. Czy na dłużej? Fot. Dziennik Zachodni

- Do tej pory zima nas nie rozpieszczała. Chyba zaczyna spłacać swój dług - żartują właściciele Ośrodka Wisła Stożek. W Korbielowie ruszyły wszystkie wyciągi, z wyjątkiem zepsutej kolejki krzesełkowej na Halę Szczawiny. Najwięcej śniegu w Beskidach leży na Hali Miziowej pod Pilskiem, jest go ok. 50 cm. Warunki narciarskie dobre i bardzo dobre powyżej Miziowej i na trasie z Miziowej do Szczawin, gorzej w niższych partiach góry (zamknięta jest m.in. nartostrada ze Szczawin do parkingów). Działa też wyciąg krzesełkowy Baba w Korbielowie Kamiennej i mniejsze, prywatne talerzyki na Kuligówce.


Dziś narciarze mogą spodziewać się udostępnienia stoku Czantorii w Ustroniu, wczoraj trwało tam naśnieżanie. W Szczyrku działa kolej krzesełkowa na Skrzyczne, warunki narciarskie im wyżej, tym lepsze (ok. 30 cm śniegu). W Ośrodku Narciarskim Czyrna-Solisko w Szczyrku w sobotę uruchomione będą wyciągi na Golgocie i Julianach, trwa przygotowywanie tras. Temperatury w górach spadają w nocy do ok. minus 6 stopni Celsjusza, w ciągu dnia cieplej tylko w dolinach. Pierwsze w tym roku amatorskie zawody narciarskie już jutro. Na Zaprzelinie w Żabnicy odbędzie się pierwsza edycja Turnieju Czterech Stoków. Początek o godz. 9.

Ratownicy GOPR ostrzegają przed lawinami. W środę wieczorem ratowali turystów z Rybnika, którzy utknęli pod Babią Górą. (mal)

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.