Facebook Google+ Twitter

Zimowy czas trwogi i wzruszeń, czyli propozycje książkowe

Styczniowe mrozy nastrajają do refleksji. Otulone puchem konary drzew, zadymki śnieżne, białe, chroboczące pod stopami ulice. Dni pełne zwyczajnych, monotonnych czynności można jak za pomocą czarodziejskiej różdżki odmienić dzięki lekturze.

Czy jest coś przyjemniejszego niż spokojny wieczór z kubkiem gorącej czekolady, stopy otulone kocem oraz wciągająca lektura, która wzruszy, czasem strwoży, a następnie zaskoczy? Ksiązka to idealny kompan, gdy za oknem zadymka śnieżna hula w najlepsze.

Pomiędzy nami góry Charlesa Martina to rozgrywająca się w zimowej scenerii historia o przetrwaniu w niezwykle trudnych warunkach, bólu, trwodze oraz nadziei. Nad lotnisko w Salt Lake City nadciąga śnieżyca. Dwoje pasażerów musi jak najszybciej dostać się na wschodnie wybrzeże. Ashley, felietonistka, spieszy się na własny ślub. Ben, chirurg, następnego dnia ma stanąć przy stole operacyjnym. Jednak ich rejs zostaje odwołany. W desperacji wynajmują awionetkę. Mają pecha. Ich samolot rozbija się na pustkowiu. Rozpoczyna się walka o przetrwanie. Czy pośród bólu, głodu i lęku rozbitkowie pokonają góry odcinające ich od cywilizacji i te, które wyrastają pomiędzy nimi?

W lutowe, romantyczne wieczory, warto sięgnąć po literaturę, która poruszy najcieńsze struny duszy. Idealną pozycją na Walentynki jest Rocznica Michaela A. Adamse’a. Małżeństwo Richarda i Laury rozpada się. Ponieważ z roku na rok jest coraz gorzej, decydują się na rozwód. Richard nie może oprzeć się poczuciu porażki i swymi rozterkami dzieli się z ojcem. Otrzymuje od niego niezwykły prezent - intymne listy, jakie rodzice pisali do siebie z okazji kolejnych rocznic ślubu. Z zaskoczeniem odkrywa, że małżeństwo rodziców było zupełnie inne, niż mu się wydawało. Rocznica to opowieść o namiętności i nadziei. Ukazuje wartość oddania drugiej osobie i tajemnicę udanego związku - małżeństwa na całe życie, pełnego żarliwego uczucia pomimo trudnych doświadczeń.

Wiele odcieni i barw miłości od wieków intryguje prozaików, czego efektem są wciągające i wzruszające historie. Co się stanie, gdy skrzyżują się ścieżki ciężko doświadczonego przez los mężczyzny pragnącego zapomnieć o przeszłości
i dziecka rozpaczliwie walczącego o życie mimo braku nadziei na przyszłość? Na rynku małego, sennego miasteczka, siedmioletnia Annie zbiera pieniądze na transplantację serca sprzedając lemoniadę. Reese przed sklepem rozmyśla
o własnym życiu. Silny podmuch wiatru porywa zebrane przez dziewczynkę banknoty. Mężczyzna widzi wyjeżdżający zza rogu poobijany samochód dostawczy i trzepoczącą na wietrze żółtą sukienkę wbiegającej na ulicę Annie. Od tego momentu nic już nie będzie takie jak dawniej. Kiedy płaczą świerszcze Charlesa Martina to niebanalna opowieść o pięknie życia, o miłości i odwadze, o szansach, które tak łatwo zmarnować oglądając się wstecz. Kiedy płaczą świerszcze to zarazem poetycka historia miłosna, thriller przyprawiający o szybsze bicie serca, jak i religijne objawienie.

Za oknem śnieżyca, lód i mróz. Niech nasze serca ogrzeją lektury pełne miłości i ciepła oraz przyjaźni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.