Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15342 miejsce

Zimowy krajobraz Albstadt

Zima do Albstadt przychodzi zawsze wcześniej niż do okolicznych miejscowości powiatu Balingen (Badenia-Wirtembergia), i też trzyma o wiele dłużej w swoich okowach. Nic dziwnego, miasto leży w kotlinie, na wysokości 731 m.n.p.m.

1 z 24 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Albstadt leży w południowo-zachodnich Niemczech w kraju związkowym: Badenia-Wirtembergia, w połowie drogi między Stuttgartem a Jeziorem Bodeńskim Fot. Halina Krüsch Czopowik
Albstadt leży w południowo-zachodnich Niemczech w kraju związkowym: Badenia-Wirtembergia, w połowie drogi między Stuttgartem a Jeziorem Bodeńskim Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Piękne zdjęcia, aż można takiej zimy pozazdrościć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Mariko, dziękuję za filmik. Uśmiałam się zdrowo... O głupoto ludzka!

Panie Sławku , a tę zimę i ja pamiętam. Była straszna. Śnieg i mróz dawał się zdrowe we znaki. Pamiętam też bardzo śnieżna zimę z lat dzieciństwa. Ale wtedy nie wydawała mi się straszna. Na podwórku wybudowaliśmy 3 igloo i połączyliśmy je tunelami. Ale była frajda! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam zimę wyjątkowo śnieżną, mieliśmy ją w 1978/79 r. W noc sylwestrową 1978 rozpoczęły się intensywne opady śniegu. Było już go tyle, że złapanie taksówki i dojechanie na bal sylwestrowy, graniczyło z cudem. Potem w styczniu 1979 sparaliżowany został cały kraj, brakowało surowców energetycznych. W większości miast komunikacja miejska nie funkcjonowała wcale lub w bardzo ograniczonym stopniu. Transport międzymiastowy również funkcjonował bardzo źle. Autobusy w niektórych okolicach jeździły w tunelach wykopanych w śniegu. Zamarznięte zwrotnice kolejowe i popękane w wyniku mrozów szyny spowodowały, że transport węgla do elektrociepłowni docierał wyjątkowo rzadko, a rozmrażanie tego, który udało się dowieźć, było bardzo utrudnione. Do odśnieżania torów i dróg skierowano żołnierzy i ciężki sprzęt wojskowy. Pojazdy gąsiennicowe (nawet i czołgi) swoimi gąsienicami zrywały grubą warstwę zmrożonego i zbitego śniegu na drogach. W Polsce ta zima nie przyniosła wyjątkowo mroźnych miesięcy za wyjątkiem głównie północno-wschodniej części kraju, gdzie były 30-stopniowe mrozy oraz bardzo niskie średnie temperatury. Podrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadeszła zima... Czy będzie sroga?
Z takim pytaniem - tylko do Boga.
I choć odpowiedzi nie dostaniemy,
Że będzie pogodna, my wierzyć chcemy.

Wszak to czas świąt, spotkań rodzinnych...
Takich wesołych - nie ma w porach innych.
Niech więc nas cieszy ta biała zima,
I każdy z nas - niechaj się zdrowo trzyma!

Hihihi...! Ot co!

Basiu, wprawdzie mam swoje podejście do łapek wszelakich i nie traktuję ich poważnie, ale dzięki za Twoje "polecenie". Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja za Grażyną. U mnie 2 metr śniegu w drodze. Jest przecudnie w dzień i w nocy. Chodzimy w tunelach. Świat jest tak uroczy, że nawet zimno jest łatwiejsze do zniesienia.
PS. Na łapki nie zwracam uwagi najmniejszej nawet, tak w ogóle ani w szczególe , rzecz jasna, ;))) tym bardziej ;)))))))))) i polecam podobne zachowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.12.2012 18:15

No i właśnie z powodu wielkiej elegancji lubię panią Zimę.
Jest piękna nie tylko w słońcu, ale zawsze jeśli tyko dopisze śnieg i mróz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, takich wielbicieli "z czerwoną łapką" to ja mam kilku. Ale ja ich nawet lubię... No w końcu specjalnie dla mnie się fatygują.
A wie Pan, ja też pochodzę z nizin i też tak kiedyś myślałam, że gór na dłuższą metę nie polubię. Chociażby z powodu jazdy na rowerze. Ale nic z tych rzeczy. Bardzo szybko te tereny polubiłam. Musi Pan wiedzieć, że to jest Jura Szwabska, żadne tam wysokie góry. Najwyższy wzniesienie w Jurze to Lemberg - 1015 m n.p.m., a tu gdzie mieszkam, Oksenberg - 902 m n.p.m.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu zima zagościła już wcześniej na dobre, aż miło popatrzeć na pięknych foteczkach...:) Pozdrawiam 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.