Facebook Google+ Twitter

Ziobro: Afera hazardowa pokazuje smutne oblicze naszego kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 09:36

Zbigniew Ziobro powiedział w Sygnałach Dnia, że afera hazardowa pokazuje smutne oblicze naszego kraju. Według byłego ministra sprawiedliwości Zbigniew Chlebowski od początku chciał doprowadzić do sytuacji, w której ustawa o grach i zakładach wzajemnych nie wejdzie w życie - ze szkodą dla Skarbu Państwa.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości zaapelował w imieniu swego ugrupowania o zwołanie komisji śledczej, która zbada sprawę. W opinii Zbigniewa Ziobry Chlebowski, wraz z kolegami skutecznie zablokowali wejście ustawy w życie.

Dlatego należy jak najszybciej zweryfikować wszelkie materiały, które zostały zgromadzone w sprawie - przekonywał Ziobro. Polityk PiS podkreślił również, że bardzo niepokojąca jest postawa Andrzeja Czumy. Ziobro przypomniał, że zaraz po wyjściu sprawy na światło dzienne minister sprawiedliwości kategorycznie podkreślił, że Chlebowski, Schetyna i Drzewiecki są całkowicie niewinni.

Polityk PiS uważa, że obecny prokurator generalny zwlekał zamiast wszcząć śledztwo zaraz po otrzymaniu dokumentów w sprawie afery. W ocenie gościa Programu Pierwszego Polskiego Radia istnieje tutaj poważne podejrzenie złamania prawa, na co minister sprawiedliwości powinien od razu zareagować.

Dodatkowo Ziobro podkreślił, że zastanawiający jest fakt, iż zaraz po wyjściu afery hazardowej na światło dzienne szef CBA dowiaduje się, że będzie podejrzanym w sprawie, w której nic nowego nie wyszło na jaw. Były minister sprawiedliwości dodał, że doszło do tego niedługo po tym jak Mariusz Kamiński o sprawie poinformował premiera Donalda Tuska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.