Facebook Google+ Twitter

Ziobro chce badania seryjnych morderców przed wypuszczeniem ich z więzienia

Solidarna Polska zgłosiła własny projekt nowelizacji kodeksu karnego. Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry chce w ten sposób zapobiec wychodzeniu na wolność seryjnych morderców, którzy mogą ponownie zaatakować. Według ministra sprawiedliwości projekt jest sprzeczny z konstytucją.

Sonda

Co sądzisz o pomyśle Solidarnej Polski?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWedług projektu przygotowanego przez ugrupowanie, każdy więzień skazany na karę co najmniej 10 lat pozbawienia wolności, przed opuszczeniem zakładu karnego byłby poddany specjalistycznym badaniom. Zostałyby one przeprowadzane przez psychiatrów i seksuologów, co najmniej 6 miesięcy przed zakończeniem odbywania kary lub zwolnieniem warunkowym. Od wydanej przez lekarzy opinii zależałoby, czy konieczny jest dalszy pobyt w zakładzie karnym, czy też więźnia należy poddać leczeniu ambulatoryjnemu. Orzeczenie ewentualnego zamknięcia w zakładzie nie stanowiłby środka karnego, a jedynie zabezpieczający wobec społeczeństwa.

Propozycja nowelizacji kodeksu jest związana ze zbliżającym się terminem opuszczenia więzienia przez około stu skazanych, w tym seryjnych zabójców dzieci. W czasach PRL-u za popełnione zbrodnie skazano ich na karę śmierci, potem w wyniku amnestii kara została zamieniona na 25 lat pozbawienia wolności. Istnieje ryzyko, że przebywający na wolności wielokrotni mordercy, pedofile i gwałciciele nie zostali zresocjalizowani.

Lider Solidarnej Polski uważa, że w tej sytuacji politycy nie powinni czekać biernie na rozwój wydarzeń. Zdaniem Ziobry, państwo powinno stanąć po stronie bezbronnych, szczególnie, że niektórzy mordercy otwarcie deklarują, że po wyjściu z więzienia będą zabijali nadal. "Nikt z polityków dzisiaj od prawa do lewa, od SLD, Ruchu Palikota, przez PSL, PO, PiS do Solidarnej Polski nie chciałby się kiedyś uderzyć w piersi, gdy któryś z tych morderców, którzy zaczną wychodzić - a już wychodzą - na wolność popełni kolejne straszne, okrutne czyny, które spowodują nieodwracalną krzywdę i dramat konkretnych ludzi " mówił w sejmie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kuglarz z tego pana Zbyszka. Znów zaczyna grzmieć w stylu: "Ten pan już nigdy nikogo nie zabije! "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Ziobro nie zna konstytucji ? To ci heca .A ilu mamy tych seryjnych morderców ? Jest art 95 KK i mówi jak postępować z takimi delikwentami . Ziobro nadal uwielbia konferencje prasowe .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.