Facebook Google+ Twitter

Ziobro chwyta się brzytwy ws. TV Trwam. Apeluje do Komorowskiego

Zbigniew Ziobro w tarapatach. Prezes Kaczyński wezwał go do siebie. Szef Solidarnej Polski rzekł w sobotę: jesteśmy razem, będziemy razem. Przespał się, przemyślał wezwanie. W niedzielę je odrzucił. Wyskoczył z apelem do prezydenta. Aby pomógł w walce o multipleks dla TV Trwam. Ma odpowiedź - to niedopuszczalne.

Sonda

Czy Zbigniew Ziobro powinien wrócić do PiS?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPo tym jak Zbigniew Ziobro oficjalnie odmówił prezesowi Kaczyńskiemu powrotu do PiS, zaczyna kuć żelazo póki gorące. Wie dobrze, że o. Rydzyk poprze w wyborach prezydenckich tylko tego spośród nich dwóch, który wyróżni się w walce o multipleks dla TV Trwam. Skoro odrzucił wersję pojednania i połączenia się Solidarnej Polski z PiS, to musi już tylko liczyć na własne siły i ewentualnie boskie.

Wpadł na genialny pomysł. Wezwał na wzór wezwań prezesa PiS, prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego na pomoc w sprawie Telewizji Trwam. Kancelaria Prezydenta zareagowała natychmiast. Negatywnie. W mocnych słowach poddała krytyce ten pomysł Ziobry.

Szef Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro, zaapelował do prezydenta Bronisława Komorowskiego o podjęcie rozmów z przedstawicielami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na temat koncesji na cyfrową emisję dla TV Trwam. Postawił warunek: Albo zgoda buduje i "Bronisław Komorowski włącza się do gry, włącza się do akcji i sprawia, że wolność słowa i pluralizm mediów w Polsce będzie broniony (...) albo mamy w Polsce drugą grupę trzymającą władzę z jedną twarzą Donalda Tuska, z drugą twarzą prezydenta Komorowskiego" - powiedział Ziobro dziennikarzom.
 / Fot. W24
Jak podaje "Dziennik", europoseł Ziobro oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie, że to ludzie mianowani przez prezydenta do KRRiT "podejmowali tę niesprawiedliwą i bezpodstawną decyzję". A prezydent Komorowski nie może nabierać wody w usta, "nie umyje tutaj rąk" - mówił potoczyście jak automat, Zbigniew Ziobro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

do Autora
 • do Autora
 • 23.04.2012 16:52

Co ty piszesz kretynie: "Zbigniew Ziobro w tarapatach."
To Tusk i PO sa w tarapatach.
To Komorowski jat w tarapatach.
Chyba ci mozg przepalilo blaznie POwski.
Jak nie wiesz co masz pisac to daj spokoj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
 • Andrzej Chorążewicz
 • 23.04.2012 11:27

Tym apelem Ziuobro pokazał jak bezmyślnym i zakłamanym człowiekiem jest ZIOBRO. Myśli że jak on "ręcznie" sterował prouratorami będąc ministrem sprawiedliwości to samo będzie robił prezydent. Uważam że ta wypoiedz dyskwalifikuje Ziobrę jako człowieka który się nadaje do wysokich stanowisk państwowych. Ma "dyktatorskie" ciągoty. A to jest zagrożenie dla demokracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 22.04.2012 22:12

Z. Ziobro przechodzi sam siebie pląta się mota nie wie co mówić ręce mu się trzęsą i żeby to wszystko przykryć i pokazać , że nic się z nim nie dzieje to wpadł na genialny sposób żeby wplątać w jego gierki pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego przecież KRRiTV jest ciałem niezależnym i Pan Prezydent niema wpływu na decyzję KRRiTV i tak być powinno tak wygląda demokracja. Inaczej myśli pan Ziobro on ma całkiem inny pogląd czym jest demokracja, za rządów PIS-u wyglądało to inaczej wtedy panowie wydawali polecenia i wszystko było jasna kto jest winny i kogo trzeba aresztować, a kogo trzeba wmanewrować w jakąś aferkę a może nawet Aferę oczywiście po areszcie wydobywczym. Daj Boże żeby nigdy już ci panowie nie doszli do władzy bo ich postępowanie było na wskroś naganne

Komentarz został ukrytyrozwiń
nareszcie, dzięki Bogu
 • nareszcie, dzięki Bogu
 • 22.04.2012 21:09

dzisiejsza odpowiedź "Piłata" Komorowskiego, który niby umywa ręce a jest odpowiedzialny za ten skompromitowany skład KRRiTV i za jego decyzje w sprawie TV TRWAM, to policzek dla normalnie myślących Polaków. A wczorajszy marsz w obronie wolnych mediów i TV TRWAM potwierdza, że katastrofa smoleńska skończyła kilkadziesiąt lat dominacji komuny w narodzie - nie formalnej, ale faktycznej dominacji. Trzeba było aż ceny życia tylu ludzi aby ten finał nastąpił. Oni oddali swoje życie za odrodzenie Ojczyzny, za ostateczne odrzucenie komuny, jej myślenia, jej "wartości". Są na sposób świecki świętymi a na pewno współczesnymi zbawcami Ojczyzny. Teraz, po uprzątnięciu "gruzów" - jak reżimowej walki naciski przeciw TV TRWAM i politycznych pozostałości /co już się zaczęło / może być w Ojczyźnie tylko lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No tak
 • No tak
 • 22.04.2012 21:01

Tusk prosto z Emiratów Arabskich, leci do Moskwy - będzie prosił Putina o azyl! I krzyż mu na drogę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gasikot
 • Gasikot
 • 22.04.2012 20:47

KRRiT chyba jest odrębnym odbytem a nie bytem bo być to trzeba mieć wiedzę na temat konstytucji i to nie ojcu Rydzykowi należy się TV TRWAM tylko narodowi który nie chce słuchać kłamstw TUsko PAlikotowych słuchać.Może te kłamstwa skrajne są grubsze od cienkiej prawicy,zobaczysz nie długo na własnej skórze głupi NO NIE lepiej byłoby NO TAK PRAWDZIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Olinkin
 • Jan Olinkin
 • 22.04.2012 20:44

Ziobro wszystkiego do czego doszedł w swoim krótkim życiu zawdzięcza Panu Kaczyńskiemu/podobnie jak inni tzw. ziobryści / i tak się odwdzięczają !! To tak jak z tą żmiją ulitował się człowiek nad zamarzniętą żmiją swoim ciałem ją ogrzał a ona ukąsiła go w podzięce !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbyszek kowalski
 • zbyszek kowalski
 • 22.04.2012 20:37

w calej rociaglosci podzielam opinie w.wymienionego.nic dodac nic ujac.to cale pis i odczepiency to nic innego jak kubel pomyj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor Werbiński
 • Igor Werbiński
 • 22.04.2012 20:34

Nie jestem fanem Zbigniewa Ziobro,ale faktem jest wprowadzanie rządów totalitarnych w Polsce, dlatego walka o zagrożoną demokrację jest koniecznością,tym bardziej,że rząd zupełnie nie liczy się z opinią publiczną stosując politykę faktów dokonanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 22.04.2012 20:18

Cała ta prawica i skrajna prawica są cienkie jak makaron nitki . Tak się wazelinić do Rydzyka o poparcie to pokazanie swojej słabości . Jeśli swoim autorytetem i sensownym programem nie przekonają wyborców to Rydzyk im nie pomoże . Jak można się tak poniżać i walczyć o coś co się prawnie Rydzykowi nie należy.Wciągać autorytet głowy państwa w gierki polityczne . KRRiT jest konstytucyjnym odrębnym bytem . To łamanie konstytucji. No chyba że są przyzwyczajeni [ 2005-2007 ] do działań poza prawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.