Facebook Google+ Twitter

Ziobro domaga się surowych kar dla brutalnych przestępców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-26 14:43

Wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro zaapelował do ministra sprawiedliwości o określenie spójnej polityki karnej wobec sprawców brutalnych przestępstw. Były minister uważa, że Andrzej Czuma powinien zerwać z łagodnym podejściem do sprawców najpoważniejszych przestępstw, jakie prezentował jego poprzednik Zbigniew Ćwiąkalski.

Były minister sprawiedliwości mówił, że minister Czuma powinien wyjaśnić sprawy szczególnie bulwersujące opinię publiczną i wyciągnąć konsekwencje wobec prokuratorów, jeśli popełnili błędy w śledztwach. W tym kontekście wymienił opisywane ostatnio przez media przypadki brutalnych gwałtów na dzieciach oraz morderstw i wymierzane za te przestępstwa wyroki zaskakująco niskie bądź w zawieszeniu.

Zbigniew Ziobro przypomniał, że w polskim systemie sprawiedliwości minister jest jednocześnie prokuratorem generalnym i może odwoływać nieudolnych prokuratorów, którzy nie wnioskowali o stosowanie surowych środków zapobiegawczych względem przestępców dopuszczających się brutalnych przestępstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.