Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2368 miejsce

Ziobro domaga się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

W związku z ustaleniami unijnego szczytu Solidarna Polska domaga się zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Ziobro uważa, że Donald Tusk nie może samowolnie podejmować tak ważnych dla Polski decyzji.

 / Fot. Tadeusz KowalskiZbigniew Ziobro oświadczył, że Solidarna Polska nie wyraża zgody na ograniczanie suwerenności Polski i przenoszeniu odpowiedzialności za problemy strefy euro na polskich obywateli. Lider SP stwierdził, iż jest to sprzeczne z Konstytucją, a premier naruszył co najmniej dobre obyczaje, nie konsultując stanowiska wyrażonego w Brukseli z polskim parlamentem.

Jak informuje interia.pl Ziobro powiedział, że "Polska nie powinna wydłużać wieku emerytalnego swoich obywateli po to, by dopłacać do emerytur w Grecji i Włoszech".

Europoseł Ziobro stwierdził też, iż niedopuszczalne jest, by tak ważne dla Polski decyzje premier Tusk podejmował "ponad głowami Polaków i parlamentarzystów". W związku z tym, że Solidarna Polska nie wie, jakie tak naprawdę decyzje zapadły na unijnym szczycie, gdyż premier o nich nie informuje, Ziobro uważa, że sprawą powinna się zająć Rada Bezpieczeństwa Narodowego.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

jędrzej
 • jędrzej
 • 11.12.2011 13:15

ze stołu sutego uni i niemiec i francji to sie jadło az sie oblizywaliscie to i czasami trzeba cosik dorzucić do garnka wspólnego a nie tylko zakąski wyciągać trzeba było nie brać kiedys przyjdzie czas spłaty długu ..może już..

Komentarz został ukrytyrozwiń
student
 • student
 • 11.12.2011 11:43

Żebyś się Rutkowski nie zdziwił. Ale od kilku lat brało się chętnie. A jak sami po komunie odstawilismy padaczkę to tez krzyczałeś? Historia oceni?-własnie takie oszołomstwo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie. Nasz NBP będzie wpłacał rezerwy walutowe na ratowanie strefy euro. To jest skandal, taka bieda w kraju. Rząd POpaprańców wpakował nas w niezłe szambo. Niemcy zgnoją nas do reszty. Będziemy żyć na kolanach, jako tania siła robocza, koniec niepodległości. Kiedyś historia oceni ten czas, jako koniec Polski jako suwerennego kraju. Teraz już zaczniemy się staczać po równi pochyłej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdy nie oddamy suwerenności w imię utrzymania uratowania Eurpeiskiego sytemu monetarnego.Szczyt odniósł sromotną porażkę .Nie zapomnijmy że wspólna waluta euro była wprowadzona jako akt polityczny a nie gospodarczy .Po wprowadzeniu wspólnej waluty wraz nią poszła europejska biurokratyzacja sto razy większą niż 30lat temu za komuny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 11.12.2011 08:34

no ja mysle ze skoro sie jest w uni to i są jakies obowiazki a nie tylko łapczywie sie siega po kiese myslenie PIS jest ZEROWE a to co wacamy do uni to smiechu warte

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
 • rk
 • 10.12.2011 19:20

Przyjdzie nam płacić ok. 10mld euro tj. ok 40 mld zł, chociaż nie jesteśmy w strefie euro ,możemy się tylko przyglądać ,bo nie mamy prawa głosu. Jeżeli plan nie wypali bo nie ma gwarancji ,pieniądze pójdą w błoto.

Ci co przejedli i przetańczyli pieniądze dziś do nas biedaków na dorobku wyciągają łapy. A nasz rząd wchodzi w to w ciemno nie pytając nas Polaków o zdanie . Czesi Węgrzy Szwedzi podchodzą do tego projektu z dużą rezerwą ,chcą przedyskutować sprawe, bo to wielkie pieniądze i ogromne wydarzenie polityczne - włącznie z ograniczenie suwerenności. A nasz genialny rząd wpycha nas w łapy Niemiec i napycha naszą kasę bankierom ,zachodnim bankierom!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 10.12.2011 19:18

ktos tu mowi o populizmie?Posluchajcie przedwyborczych deklaracji rekordzisty swiata w populizmie premiera Polski i jego ferajny zwanej nie wiedziec czemu rzadem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub M
 • Jakub M
 • 10.12.2011 19:07

Putin i Tusk muszą odejść - dla dobra Rosji i Polski!

Ci ludzie niszczą gospodarkę , niszczą morale ,przyglądają się biernie korupcji....

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 10.12.2011 17:56

@ Panie Rutkowski urodził się pan 20 lat po wojnie , może pan napisze w skrócie o co panu chodzi ? Ziobro uprawia populizm i to jest pewnik , ściga się z bzdetami z Kaczyńskim. Też jest pewnik , Rada Bezpieczeństwa to już głupota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ziobro "pisuje" bzdety... " no jasne pisuje bzdety bo jak śmiał ON coś powiedzieć na ukochanego premiera.:)
W imieniu Europy Wolności i Demokracji; Jestem z pokolenia wyżu demograficznego urodziłem się tuż po wojnie.Mieliśmy chyba najdłuższy okres pokoju i dobrobytu na świecie , od tamtej pory .Odłożyłem trochę skromnych pieniędzy aby móc przekazać coś rodzinie ,gdy odejdę.Głównie ponieważ nigdy nie wydawałem wjęcęj pieniędzy niż zarobiłem , i byłem ostrożny,i pracowałem w miarę ciężko.Otóż zawsze wydaje mi się być kompletnym zaskoczeniem dla polityków jak kraje popadają w długi.Pozwólcie , że wyjaśnię , bo nie sadzę , że naprawdę to rozumiecie .To dlatego , że politycy stale wydają więcej pieniędzy , niż zbierają z podatków.Więcej pieniędzy niż w ogóle byli by w stanie zebrać z podatków, większość z których, w rzeczy samej, w istocie trwonią.Powodem dla którego ostatnio rozmawiamy jest to że są kraje zrujnowane a są zrujnowane i jest to , że ich śmieszni , nieudolni,ciemni politycy stale wydają wjecej pieniędzy niż mogą zebrać .A w tedy pożyczają i pożyczają , i co gorsze wówczas drukują pieniądze, bo politycy i ich banki centralne mają maszynę , która drukuje pieniądze. Ty to zrobisz jako osoba prywatna , i jest to przestępstwo kryminalne.Ty byś poszedł do więzienia za coś takiego, a politycy i ich banki centralne robią to cały czas.Chciał bym wam wyjaśnić, że te kraje są zrujnowane.A są zrujnowane z powodu ich własnych głupich przywódców i polityków,i jest to niemoralne,niemoralne,by wymagać od zwykłych podatników któregokolwiek kraju, by płacili rachunki za nieudacznych polityków i upadłe banki.One są niewypłacalne, są zrujnowane, na miłość boską przyznajmy to wszyscy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.