Facebook Google+ Twitter

Ziobro i Komorowski o sejmowej awanturze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 10:00

Zbigniew Ziobro zaprzecza, jakoby uciekł z Warszawy w trakcie środowego posiedzenia sejmowej komisji regulaminowej. Dyskutowano na niej o uchyleniu posłowi PiS immunitetu.

Gość "Salonu politycznego Trójki" jest zdania, że Platforma celowo i podstępnie zmieniła porządek obrad wiedząc, że nie będzie go wtedy w stolicy. Poseł powiedział, że miał wcześniej ustaloną konferencję prasową w Krakowie, z której nie mógł zrezygnować. Były minister sprawiedliwości zaznaczył, że deklarował gotowość powrotu do Warszawy po południu, jeszcze w dniu posiedzenia komisji regulaminowej.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry działania PO są brutalne, podstępne i pełne pogardy dla opozycji. Gość Programu Trzeciego Polskiego Radia uważa, że zachowanie posłów PiS podczas posiedzenia komisji to reakcja na działania PO, a zwłaszcza marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego. Jego zdaniem to nie Prawo i Sprawiedliwość, ale Platforma powinna przeprosić wyborców za swoje zachowanie, na przykład łamanie praw opozycji i odbieranie jej głosu.

Ziobro zadeklarował, że zamierza zrzec się immunitetu, ale pod warunkiem, że wcześniej będzie mógł przedstawić swoje racje z sejmowej mównicy.

Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski, nie zgadza się z zarzutami PiS, że psuje obyczaje sejmowe. Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia właśnie partii opozycyjnej wytyka takie praktyki.
Marszałek Komorowski jako przykład podał psucie procesu legislacyjnego przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jak tłumaczył, politycy tej partii wypaczyli zwyczaj zadawania pytań w czasie trzeciego czytania. Dodał, że posłowie opozycji wykorzystują tę możliwość do blokowania obrad Sejmu.

Marszałek Komorowski zapowiedział, że będzie walczył z takim zachowaniem za pomocą metod regulaminowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.