Facebook Google+ Twitter

Ziobro i Kurski chcieli przejąć władzę w PiS?

Komitet Polityczny PiS zażąda wyjaśnień od Zbigniewa Ziobro i Jacka Kurskiego, w sprawie kampanii wyborczej, którą prowadzili w terenie - donosi "Rzeczpospolita". Gazeta twierdzi, że w partii pojawiają się głosy, iż europosłowie działali we własnym interesie i chcieli przejąć władzę w ugrupowaniu lub założyć klub parlamentarny.

Sonda

Czy Ziobro i Kurski chcieli przejąć władzę w PiS?

 / Fot. Wojciech Barczyński/PolskapresseKurski i Ziobro odwiedzili w trakcie kampanii niemal wszystkie okręgi wyborcze, zachęcając do oddania głosów na swoich sympatyków. Popierali m.in. Marzenę Wróbel, Mariusza Rdesińskiego i Andrzeja Derę.

Kontrowersje wewnątrz partii budzi fakt, że niektóre z tych spotkań nie były sygnowane logiem PiS i były organizowane bez wiedzy okręgowego pełnomocnika partii. Tak było w Gdańsku, gdzie Ziobro zachęcał do głosowania na Krzysztofa Steckiewicza. "Ze zdziwieniem zaobserwowałem w mediach, że na konwencji nie pojawiło się nawet logo PiS" - mówił "Rzeczpospolitej" Andrzej Jaworski, członek sztabu partii.

Informatorzy gazety informują, że Ziobro i Kurski planowali po przegranych wyborach, doprowadzić do zwołania nadzwyczajnego kongresu PiS. Podczas niego skrytykowany zostałby Jarosław Kaczyński. Były minister sprawiedliwości miałby szanse stanąć na czele PiS. Gdyby to się nie udało, wyprowadziłby z partii swoich zwolenników i mógłby stworzyć własny klub. Szacowano, że liczyłby on 52 osoby.

Oficjalne wyniki wyborów. PKW: PO - 39 proc., PiS - 29, Palikot 10


Anonimowy członek komitetu politycznego partii twierdzi, że działania wobec Kurskiego i Ziobry są "uderzeniem wyprzedzającym". Oficjalnie w PiS nie ma sprawy europosłów, a Ryszard Czarnecki zapowiedział, że nie będzie "polowania na czarownice".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

qq
  • qq
  • 03.11.2011 16:23

(ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 11.10.2011 19:01

czyli od 4 lat nic sie nie zmieniło no stracił rydzyk bo palikot urósł w siła ale tak poza tym no czas biegnie nieubłaganie leca lata a te 4 to dla kaczynskiego bardzo bardzo dużo ktoś go wrobił z ta książka wydana aukarat przed wyborami ale po co takie głupoty plótł w niej jak naiwny polityk być może stracił ostatnia szansa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do roman koźmiński (nie wiem czemu małymi literami, ale widocznie tak ma być, więc się dostosuję).
PiS nie zależy na wyjaśnianiu czegokolwiek. Oni chcą udowodnić, że wszystko było tak jak sobie założyli, oraz pod owymi hasłami wyjaśniania przejąć władzę.
Na samym wyjaśnianiu średnio im zależy, bo wtedy nie mogli by jątrzyć i używać swoich ulubionych niedomówień. 100% prawda, to ostatnie co jest im potrzebne.
A rządowi taka opozycja bardzo jest na rękę. Bo zamiast przeglądać wprowadzane nowe ustawy i wypunktowywać błędy PiS "walczy o samolot"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Robert Ramark - nie. Melanż nie ma z tym nic wspólnego, a porównywanie go z PR jest całkowicie nietrafione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 11.10.2011 15:34

PiS to tak właściwie nie wiadomo co to jest partia ? sekta ? towarzystwo wzajemnej adoracji ? stowarzyszenie ? Demokracji ci u nich brak . Po 6 przegranych powinny nastąpić zmiany w kierownictwie .W pisowskich kuluarach mówią ,że największym szkodnikiem jest Kaczyński . Ciągnie partie do rozpadu .Czas oddać stery młodszym. W ugruntowanych demokracjach dawno by wyleciał . NO ,ALE KOMU BY WOŁANO ZBAW POLSKĘ ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.10.2011 15:15

@Marta Jenner
>Na PiS głosowałam tylko raz - potem stracił dla mnie wiarygodność. PO również mnie rozczarowało,

Ja głosowałem dwukrotnie na PiS, na PO ani razu. W tym roku na szczęście już przemyślałem swój głos :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu.. Panie Grzegorzu rozumiem , że ma Pan na myśli ''melanż'' narkotyk dzięki któremu egzystuje imperium? My też go mamy nazywa się PR. Czuję Pan?Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert świetnie, skoro redakcja nie reaguje należy przypominać o regulaminie, który ponoć dotyczy wszystkich.
Martuś ja też jestem zmęczona totalną wojną wśród Polaków, wywoływaną nie tylko przez PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Magda Wieczorek - nie ekscytuję się tym co robili/nie robili Kurski i Ziobro. Dla mnie to taka ciekawostka na czas, w którym rząd się dopiero dogaduje i formuje na co przecież nie mam i tak aktualnie najmniejszego wpływu.
Jak już będą jakieś konkrety to się zainteresuję, ale gdybanologia stosowana mnie nigdy nie pociągała... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie... Panie Robercie... Polecam poczytanie "Diuny" Franka Herberta. Nie obejrzenie filmu, tylko koniecznie przeczytanie książki. Po niej się łapie jak działa polityka.
Pomysł żeby skasować PiS byłby dla PO samobójczy. PiS jest idealną opozycją dla PO.
Normalna jakaś partia ich zastępująca zaczęła by patrzeć na ręce rządowi, domagać się szczegółów na temat wprowadzanych reform, wprowadzała by jeszcze w dodatku swoje sensowne i w ogóle zabierała im elektorat.
A taki PiS trąbiący wiecznie o samolocie i organizujący marsze z pochodniami jest świetnym straszakiem i świetnym układem odniesienia. PO wiecznie może pokazywać jakie jest spokojne, łagodne i w ogóle super "w porównaniu"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.