Facebook Google+ Twitter

Ziobro: Kluzik-Rostkowska i Tusk robią ludzi w balona

"Kluzik-Rostkowska zapewniała odwołując się do swojego honoru, że nigdy nie opuści swoich koleżanek i kolegów. Dziś ich zostawiła. Oni sami toną, a ona pomachała im z Gdańska i zrobiła pewien gest, grając im na nosie" - skwitował obecność byłej szefowej PJN na konwencji PO Zbigniew Ziobro w Kontrwywiadzie RMF FM.

 / Fot. PolskapresseWg Ziobry, Kluzik-Rostkowska okazała się niewiarygodna opuszczając kolegów, którzy wraz z nią odchodzili kilka miesięcy temu z PiS do PJN. "Zapewniała, odwołując się do swojego honoru, że nigdy nie opuści swoich koleżanek i kolegów, których wyciągnęła i namówiła, aby wyszli z PiS-u. Dziś ich zostawiła. Oni sami toną, a ona pomachała im z Gdańska u boku premiera i zrobiła pewien gest, grając im na nosie. Nie wiem, czy na tym polega wiarygodność w polityce" - mówi Ziobro w RMF FM.

Europoseł przypomniał też, że Kluzik-Rostkowska zapewniała, iż honor nie pozwoli jej startować z innych list niż PJN; "teraz okazuje się, że ten sam honor nie przeszkadza, by znalazła się na wiecu Platformy Obywatelskiej" dodaje.

Ziobro stwierdził też, że premier zorganizował konwencję PO tylko po to, by przykryć nieudolność PO w wielu dziedzinach i "pokazać posła Arłukowicza i lśniącą garsonkę Joanny Kluzik-Rostkowskiej". "Ciągnie swój do swego - mówił Ziobro. "Oboje robią ludzi w balona, a Tusk jest w tym ekspertem". Przypomniał też iż kampania prezydencka PiS, której szefem była Kluzik-Rostkowska, nie mogła skończyć się sukcesem, bo posłanka nie miała odpowiedniego doświadczenia, o czym Ziobro informował prezesa Kaczyńskiego.

Ziobro skomentował też odsunięcie od obowiązków prokuratura Pasionka. Wg europosła, jest to błędna decyzja, bo Pasionek jest znakomitym prokuratorem, który współtworzył pierwszą jednostkę do walki ze zorganizowaną przestępczością na Śląsku i doprowadził do rozbicia gangu "Krakowiaka". "Ten doświadczony prokurator był zagrożeniem dla kierownictwa prokuratury wojskowej, bo był niezależny, ponieważ z pasją podchodził do tego śledztwa i chciał doprowadzić do postawienia zarzutów również ludziom dzisiejszej władzy" - powiedział Ziobro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Grant
 • Grant
 • 16.06.2011 08:10

Pojedyncze osoby mogą zmieniać swoje poglądy i wyznawane ideały , nie może tego robić partia polityczna, bo każda partia wyrasta na gruncie jakiejś idei , której służy do końca a jeżeli już nie może jej służyć to się rozpada. Prawdą jest że nie zawsze te ideały były szlachetne i służyły większości i tak jest do dziś. Za zmianę poglądów co sezon jak rękawiczki, społeczeństwo pojedynczych polityków ocenia i daje im notę wiarygodności albo braku zaufania. Trzeba pamiętać ,że pojedyncza osoba wstępując do partii nie zmienia tej partii tylko zmienia siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 15.06.2011 21:54

@ Granat , ale się rozpisałeś ? No to teraz o PiS-ie . Jaką ideologię mają ludzie Samoobrony, którzy zasilil szeregi tej partii ? Czarnecki [ partyjny kosmopolita] Mojzesowicz, Beger kupowana za posadę ? Gilowska liberałka , Religa -PZPR , 28 SEKRETARZY STANU w rządzie Kaczyńskiego to byli członkowie PZPR [ TE NAZWISKA WSZYSTKIE ZNAJDZIESZ W NECIE] Kryże ,- działacz komunistyczny który sądził opozycję wolnościową wice minister sprawiedliwości ., prawa ręka Kaczyńskiego - Lipiński członek PZPR. TERAZ NAPISZ , z tych co przeszli do PO ,kto ma taką przeszłość ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grant
 • Grant
 • 15.06.2011 06:38

= PARTIA POLITYCZNA NIE MOŻE ZMIENIAĆ SWOICH POGLĄDÓW =
Ostatnie poczynania PO zmierzające do tzw.poszerzania skrzydeł oraz ideologicznej ewolucji w kierunku centrolewicy jest zwykłym oszustwem w stosunku do społeczeństwa i potencjalnych wyborców. Partia polityczna powstaje wtedy gdy istnieje jakaś idea, której ta partia chce służyć i tą ideę chce przetransponować do mas. Gdy masy idei tej nie akceptują i nie udzielają jej poparcia taka partia traci racje bytu. Jeżeli dziś w Polsce nie ma wyraźnej większościowej akceptacji społecznej do realizacji ideologii neoliberalizmu, globalizowania gospodarki światowej, nowych form wyzysku, dalszego rozwarstwienia społecznego i budowy przez naród dobrobytu tylko dla wybranych, to istnienie w przestrzeni politycznej partii która te wartości głosi traci jakikolwiek sens. Zawsze w historii tak bywało ,że partia taka ulegała rozwiązaniu a jej sztandar był przekazywany do muzeum. Nawet PZPR tej historycznej prawidłowości się nie oparła, a słynne zawołanie "SZTANDAR PZPR WYPROWADZIĆ" większość społeczeństwa dobrze pamięta. Aby służyć nowej idei musi powstać nowa partia z nową nazwą , nowym programem i pod nowym przywództwem. Oczywiście w sensie prawnym może ona być spadkobiercą swojej poprzedniczki , ale nic więcej. W takim stanie rzeczy jaki jest, PO przyciąga do siebie różnych ludzi rządnych władzy ,głównie zdeklarowanych liberałów aby dalej po staremu realizować swój dotychczasowy program. Właśnie dlatego PO kłamie gdy mówi to co mówi, bo próba poszerzenia społecznej bazy oznacza tylko tyle ,że ludzie ci będą dalej w Polsce realizowali starą skompromitowana politykę. Zatem PO powinna ulec rozwiązaniu albo dostosowaniu swojej bazy społecznej do rzeczywistych wpływów własnej ideologii na poziomie około 15-20 %, bo tak to jest na świecie. PRAW ROZWOJU SPOŁECZNEGO OMINĄĆ SIĘ NIE DA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 15.06.2011 05:58

@ Pani Raś , jeśli wywiad radiowy jest dla pani przeglądem prasy , to coś tu nie gra z tym dziennikarstwem obywatelskim

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 13.06.2011 22:52

Panie pośle,guru wstawi tą pania w taki rejon Polski,gdzie ludzie wybiorą nawet małpę aby miała głośne nazwisko.Prezes też hołubił p.K-R.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 13.06.2011 20:23

Panie pośle , a pan się ożenił ? czy robi ludzi w balona [jak huczy w necie ?]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kociebiuk Kazimierz
 • Kociebiuk Kazimierz
 • 13.06.2011 16:41

112 gdyby napisał z profilu potraktował bym to może poważnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
 • Natalia
 • 13.06.2011 16:03

@ - to dlaczego nie wysiliłeś swojego rozumku i sam nie napisałeś?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 13.06.2011 15:19

Wczoraj była rocznica powstania Platformy - WIADOMOŚCI 24 - nie zająknęły się wzmianką o tym wydarzeniu .Dziś natomiast, chór recenzentów o Kluzik I Tusku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 13.06.2011 15:19

Wczoraj była rocznica powstania Platformy - WIADOMOŚCI 24 - nie zająknęły się wzmianką o tym wydarzeniu .Dziś natomiast, chór recenzentów o Kluzik I Tusku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.