Facebook Google+ Twitter

Ziobro krytykował kampanię prezydencką na polecenie Kaczyńskiego

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-09-24 23:15

- Każdy musi się zastanowić nad tym, co łączyło atakujących krzyż ze światem kryminalnym, półświatkiem, który atakował ludzi pod krzyżem - mówi Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. I dodaje, że język, jakim PO mówi o politycznych przeciwnikach musi "podobać się w więzieniach".

 / Fot. PAP/Paweł KulaKto nie wykonuje obowiązków, drugi raz posłem nie zostanie
W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej", Jarosław Kaczyński twierdzi, że największy problem w dotarciu przez PiS do wyborców stanowią media. Przytacza opinie politologów, którzy twierdzą, że to jego partia jest jedyną partią, która ma program. - Gdybyśmy mieli takie poparcie mediów jak Tusk, tobyśmy dotarli (do wyborców- red.). Ale to kwestia polskiego establishmentu i jego pieniędzy. Często zdobytych w sposób niejasny - dodaje.

Jarosław Kaczyński uważa, że by wygrać wybory parlamentarne w 2011 roku niezbędne jest "uporządkowanie partii". - W marcu zostałem wybrany na prezesa partii, a pan Paweł Poncyljusz natychmiast zaczyna to kwestionować. Jak może funkcjonować partia, która wybiera przewodniczącego miażdżącą większością głosów i zaraz zaczyna się wysyłanie go do Sulejówka? - pyta. I dodaje, że nie będzie nikogo z PiS wypychał, ale nie zamierza również prosić. - Każdy, kto nie wykonuje obowiązków, może być pewien, że drugi raz nie zostanie posłem - stwierdza w wywiadzie.

Prezes PiS zdradził, że Zbigniew Ziobro wykonywał jego polecenie, kiedy krytykował przegraną przez Jarosława Kaczyńskiego kampanię prezydencką. - Takie dostał polecenie. Kampania prowadzona była nie najlepiej. Wybory można było wygrać, a na pewno mieć lepszy wynik - mówi Kaczyński.

Macierewicz to instytucja
Jarosław Kaczyński po raz kolejny zapewnia, że nie zrezygnuje z mówienia o katastrofie smoleńskiej. Postawę polskiego rządu w tej sprawie nazywa "najbardziej żałosnym lokajstwem". - Mam poczucie, że dostałem w pysk. Nie dlatego, że jestem bratem i szwagrem dwojga poległych. Mam to poczucie po prostu jako Polak - mówi Kaczyński.

Prezes PiS pozytywnie wypowiada się o Antonim Macierewiczu zajmującym się z ramienia PiS sprawą katastrofy. - Może czasem przesadzał, bo ilość nie zawsze przechodzi w jakość. Ale Macierewicz to instytucja - ocenia. Dodaje, że kontrowersyjny poseł cechuje się wyjątkową asertywnością i determinacją przydatną w sprawach trudnych takich jak np. rozwiązanie WSI.

Przeczytaj cały artykuł w dzienniku Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Roman Kozminski
  • Roman Kozminski
  • 27.09.2010 10:17

Im bardziej opluwa sie Jarosława Kaczynskiego tym partia ta staje sie silniejsza.Próbuje sie niszczyć Kaczynskiego w wulgarny sposób bo brakuje argumentów.A prezes ma racje polityka zagraniczna i gospodarcza jest katastrofalna!!Poparcie dla PiS będzie rosło nie dlatego że jest tak dobrze w kraju tylko dlatego że jest bardzo żle -no i prezes ma racje.PO boi sie na przyszłość> co będzie jak wybory do parlamentu przegraja,to jest dla nich problem!!!.Bo po wyborach trzeba będzie odpowiedzieć za fatalną plityke.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 26.09.2010 07:35

Ziobro skrytykował taktycznie, najlepszą kampanie PiS w ostatnim czasie.
Taki wynik, jaki osiągnął Jarosław K. to wielka zasługa sztabu.
Lepiej jednak opluć swoich, tych mniej swojszych od chodzących na postronku.
Takie życie. Dobrze, że to koniec tej partii. Prezesie dziel, niszcz i rządź ! haha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu Arciszewski. Za bardzo pan się przejmuje tym co mówią za granicą. To chyba wynik kompleksów. Każdy mebluje swój dom po swojemu. Polska to sprawa Polaków. W innych państwach ludzie mają swoje problemy i nie martwią się tym ci na ten temat myślą Polacy. Pyta pan >dlaczego otwierając jakikolwiek portal informacyjny, właczając jakąkolwiek informacyjną stację TV czy radiową muszę wciąz słuchać informacji o tym typie<. Bo proszę pana ten >typ< jak to pan ujmuje swoim słownictwem, świadczącym o pańskim poziomie, jest przewodniczącym jedynej liczącej się partii opozycyjnej w Polsce, jego kandydaturę na prezydenta RP poparło 8 milionów Polaków, i po trzecie dlatego, że w każdym demokratycznym państwie istnieje opozycja, która ma prawo głosu. A może w Polsce ma być demokracja bez opozycji? Albo opozycja >zgodna, współpracująca<, czyli żadna? Odnośnie wszelkich wyzwisk pod adresem Jarosława Kaczyńskiego - to naprawdę są argumenty siły z braku siły argumentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie co z wami jeśli ktoś mówi prawdę to według Was jest głupcem?To chyba jest efekt rządów liberalnych u których trudno doszukać się różnicy miedzy prawdą a kłamstwem.Halicki pierwszy zrozumiał że w Platformie są "źli ludzie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

On to sam robi :) nie trzeba mu pomagać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę że niektórzy "inaczej mądrzy "chcą z następnego Kaczyńskiego zrobić głupca.Raz wam udało się nie liczcie że ludzie uwierzą drugi raz. Czy to nie świadczy o waszej manii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
piotr
  • piotr
  • 25.09.2010 15:01

no to wiadomo już , że kaczyński przestał być politykiem a stał się śmieszną kukłą. w Polsce zaistniała pilna potrzeba utworzenia instytucji odbierania praw poselskich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już w krótkim czasie osoby uwielbiające obecny rząd dojrzą dziurę we własnych kieszeniach. Tylko głód i niedostatek otrzeźwi te osoby innej metody nie ma.O zdrowie psychiczne powinny martwic się osoby które ulegają bezkrytycznie propagandzie są to ludzie o słabej psychice każdą bzdurę można wcisnąć. To właśnie tacy którzy po raz kolejny wybierają ludzi którzy już rządzili będąc w KLD, UW i doprowadzali kraj do ruiny.Jeżeli twierdzą że tym razem tak nie będzie to naprawdę są bardzo chorzy i natychmiast potrzebna jest im pomoc.
Co do ostatnich wyborów to wiele nie brakowało aby wygrał Pan Jarosław Kaczyński. Byśmy mieli Polskiego prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

he..he...Wróciłem wlasnie z kilkudniowego pobytu za granicą, gdzie nikogo nie obchodzą kolejne fantasmagorie i demony Pana Prezesa, a jego osoba jest znana wyłacznie wąskiemu gronu politologów i dziennikarzy.I okazuje sie, że wszystko tam funkcjonuje normalnie...A u nas Pan Prezes to rozdety do granic mozliwości medialny WIELKI BALON, który wciska się na siłę społeczeństwu.Dlaczego otwierając jakikolwiek portal informacyjny, właczając jakakolwiek informacyjna stację TV czy radiową muszę wciąz słuchać informacji o tym typie?Czy cokolwiek odkrywczego wnoszą tego typu teksty JK:
cyt "Wybory można było wygrać, a na pewno mieć lepszy wynik - mówi Kaczyński"
Po czym Pan Prezes szuka winnych wszedzie dookoła tylko nie w swojej osobie.Ilez mozna słuchać wynaturzeń przegranego sfrustrowanego polityka o jakis powiązaniach więzienno-krzyżowych? BZDURY i BAJDURZENIE, o których powinny pisac, co najwyżej bulwarówki na samym końcu, tuż obok kroniki towarzyskiej i humorów rysunkowych....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kozminski
  • Roman Kozminski
  • 25.09.2010 08:25

To struktury panstwa są chore i część establischmentu trzeba leczyć, a nie Jarosława Kaczynskiego!Ostra kuracja konieczna by nie doszło do dalszej degradacji i rozkładu panstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.