Facebook Google+ Twitter

Ziobro lepszym kandydatem na prezydenta niż Lech Kaczyński

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 07:58

Zbigniew Ziobro byłby lepszym kandydatem na prezydenta od Lecha Kaczyńskiego - tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej".

Dziennik przyznaje, że prezydencki sondaż jest z gatunku political fiction. Spytano w nim, kto byłby lepszym kandydatem na prezydenta, i przedstawiono pary polityków z każdej z trzech głównych partii.

Pytanie złośliwe, bo zakłada, że kandydatem mógłby być ktoś inny niż lider - pisze "Gazeta Wyborcza". A przecież PO wystawi pewnie Donalda Tuska, PiS - Lecha Kaczyńskiego. I tylko lewica, czyli przede wszystkim SLD, jest przed decyzją. Okazuje się, że Tusk obronił pozycję najlepszego kandydata PO, ale Jerzy Buzek, który w eurowyborach zebrał 400 tysięcy głosów na Śląsku, wielu Polakom - 28 procentom - wydał się lepszy od premiera.

Zbigniew Ziobro natomiast uzyskał wynik dwa razy lepszy (39 procent), niż urzędujący prezydent (19 procent). Szef SLD Grzegorz Napieralski nie miał szans (18 procent) z ekspremierem Włodzimierzem Cimoszewiczem, który okazał się dobrym kandydatem aż dla połowy badanych.
Sondaż telefoniczny PBS DGA dla "Gazety Wyborczej", przeprowadzono 9 czerwca na reprezentatywnej próba 500 badanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.