Facebook Google+ Twitter

Ziobro nie stawił się na procesie i zapłaci karę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-02 13:49

Wzywany na świadka przed warszawskim sądem poseł Zbigniew Ziobro będzie musiał zapłacić 300 złotych kary.

To kara porządkowa, jaką sąd nałożył na Ziobrę za nieusprawiedliwioną nieobecność na rozprawie w procesie cywilnym, jaki gazecie "Fakt" wytoczył doktor Mirosław G. - były ordynator kardiochirurgii warszawskiego szpitala MSWiA. Sąd ponownie wezwał posła PiS do sądu na rozprawę 20 lutego.

Sąd podkreślił, że poseł został prawidłowo poinformowany o terminie rozprawy, a do akt nie wpłynęło od niego żadne usprawiedliwienie. Wzywany w charakterze świadka, Zbigniew Ziobro ma w takiej sytuacji obowiązek stawić się do sądu.

O przesłuchanie posła Ziobry przed sądem wnioskuje spółka Axel Springer, wydawca gazety "Fakt", która został pozwana w procesie o naruszenie dóbr osobistych przez doktora Mirosława G.

Kardiochirurg domaga się od gazety przeprosin oraz pół miliona złotych odszkodowania za publikację artykułu z 15 lutego ubiegłego roku, w którym padły sformułowania: "Doktor zabijał w rządowym szpitalu", oraz: "Oto ofiara doktora mordercy". Artykuł został opublikowany przez "Fakt" dzień po wspólnej konferencji prasowej szefa CBA, Mariusza Kamińskiego, oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, na której z ust Ziobry padły słowa: "nikt nigdy nie będzie już pozbawiony życia przez tego pana". Wypowiedź dotyczyła doktora G.

W procesie, jaki "Faktowi" wytoczył lekarz, gazeta broni się, że gazeta była uprawniona do użycia drastycznych i ostrych sformułowań pod adresem lekarza. Według pełnomocnika "Faktu" taką dziennikarską ocenę zdarzeń związanych z doktorem G. uzasadniały wypowiedzi Zbigniewa Ziobry i szefa CBA oraz atmosfera, w jakiej została zorganizowana ich wspólna konferencja prasowa.

Zbigniew Ziobro ponownie został wezwany przez sąd na rozprawę 20 lutego. W tym samym dniu ma też zeznawać - również na wniosek pozwanego "Faktu" - szef CBA Mariusz Kamiński.

Ponadto sąd wezwał na 20 lutego na świadka brata doktora Mirosława G.. Jarosław G., również lekarz, ma złożyć zeznania na okoliczność krzywdy, jaką Mirosław G., oraz cała rodzina mieli ponieść w wyniku publikacji "Faktu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:59

=

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.


,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.