Facebook Google+ Twitter

Ziobro o propozycji PiS: Bycie obwinianym to nie kompromis

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-11-02 19:22

Adam Hofman po wyjściu z obrad Komitetu Politycznego PiS poinformował, że Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski dostali od prezesa Jarosława Kaczyńskiego kompromisową propozycję. Podczas briefingu Ziobro ustosunkował się do tej propozycji.

Sonda

Jak zakończy się konflikt w PiS?

 / Fot. PAP/Paweł SupernakHofman powiedział, że propozycja polega na zaprzestaniu działań w mediach szkodzących PiS oraz oddaniu się do dyspozycji prezesa partii. "Kompromisowa", zdaniem Hofmana, oznacza to, że parlamentarzyści "nie zostaną od razu wyrzuceni z partii". - Propozycja jest ważna jeszcze kilka dni - dodał rzecznik.

Zobacz także: Czarnecki: Ziobro myśli o założeniu własnej formacji


Podczas konferencji "ziobryści" na czele ze Zbigniewem Ziobrą ustosunkowali się do tej propozycji. - To, co nam przedstawiono trudno nazwać kompromisem - rozpoczął Ziobro. - Bycie objętym postępowaniem dyscyplinarnym, postawionym w stan obwinienia z żądaniem publicznego przyznania się do błędów i podawaniem się do dymisji - co to ma wspólnego z jakimkolwiek kompromisem? - ironizował europoseł. - Oczywiście słowa można dobierać zupełnie swobodnie, każde słowo można dobrać do dowolnego kontekstu, ale słowo "kompromis" znaczy cokolwiek innego niż to, co zostało nam na komitecie politycznym PiS przedstawione.

Jednocześnie Ziobro stwierdził, że nadal wierzy w wygraną PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego, ale aby to osiągnąć potrzebne są wewnętrzne zmiany. - Ufam, że dialog wygra nad metodami siłowymi - podsumował Ziobro.

Zgodnie ze statutem Prawa i Sprawiedliwości "oddanie się do dyspozycji prezesa partii" jest równoznaczne z podaniem się do dymisji Zbigniewa Ziobry z funkcji wiceprzewodniczącego partii. Potwierdził to w TVN24 szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak.





Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

mm
  • mm
  • 15.11.2011 23:49

'
kompromitacja (nie)rządu i RPP , które przedstawiają nieprawdziwe i zaniżone : WSKAŻNIKI i DANE i chcą wmówić światu i społeczejnstwu ,że w POLSCE żyje się lepiej niż w UE (chyba tylko kilkunastu tysiącom najbogatszych ) - bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ - zarabia i żyje poniżej minimum UE (płaca minimalna wiele razy MNIEJSZA niż w krajach UE , a ceny takie takie same) - ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI poprzez nie WLICZNIE do długu : zaciągniętych przez ten rząd porzyczek i sprzedanych obligacji w UE , ciągłe zadłużanie OBLIGACJAMI,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast , ciągłymi nowymi obligacjami rządu , okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE , ... , -jest to ciągłe UKRYWANIE prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia –mamy już większe zadłużenie niż GRECJA –twierdzi to wielu profesorów,politologów,… . TYLKO ZADŁUŻAJUĄ POLAKÓW ,NIE ROBIĄ REFORM,aby to zadłużenie zmniejszyć – JEDYNIE TYLKO CO POTRAFIĄ – TO ZA SWOJE NIEKOMPETENCJE I ZŁE RZĄDZENIE OPLUWAJĄ i OBWINIAJĄ PIS oraz 80% ludzi żyjących na krawędzi ubóstwa -NIC DLA TYCH LUDZI NIE ROBIĄ,ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ-jedynie uważzają ich za NIEUDACZNIKÓW . Jeżeli w krótkim czasie nie chcemy być drugą GRECJĄ ,to DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ PObolszewi i temu (nie)rządowi (PO,PSL).

Komentarz został ukrytyrozwiń
mark
  • mark
  • 04.11.2011 04:24

...
internauta ma rację?-"W wyborach parlamentarnych 2011 w Krakowie startował z PiS Duda, Terlecki, Szydło i sobie swobodnie poradzili bez Zbysia.Nie przesadzajmy więc o jego niezbędności. Trzeba jednak wykreować nowe struktury związane z PiS
odwołujace się do ludzi i instytucji nauki, związków katolickich, solidarnościowych, niepodległościowych, organizacji prawicowych itd. Bo struktury biur poselskich i zarządów okręgów sterowane przez miernych posłów są mało innowacyjne , bez braku pomysłu na pozyskiwanie zwolenników partii bo dzisiaj praktycznie nikt nie chce być etatowym członkiem tradycyjnej, dowolnej partii, a zwłaszcza opozycyjnej, nie "dajacej" stanowisk w spółkach skarbu państwa, w radach nadzorchych itp.
Skoro grupa Ziobry twardo stawia problem przejęcia władzy / bo pisanie statutu wg. swojego modelu jakby nie wiedzieli od lat w jakiej strukturze działają to nic innego jak wola rozwalenia partii od wewnątrz / jestem za tym, aby ludzie PiS wywalili ich , czy zawiesili w prawach członka, tak jak to robi sie w cywilizowanych strukturach. Kochani, ziobrzyści, twórzcie swoją partię. Juz w tej kampanii widziałem,że w PiS na listach w regionach są dziwni ludzie z zewnątrz, nie związani z terenem, regionem. Glośno było o Kępie, która za wszelka cene chciała byc w okregu swietokrzyskim, pomimo,że nikt tam jej nie chciał ze struktur PiS. Ot, zagranie jak z Kluzik. Kto ją tam wpychał? A święczkowski? Podobnie. To były gry ziobrystów. Centrum tego nie widziało?
Już wówczas Prezes i Poreba powinni podjąć stosowne działania. Niestety i teraz macie pasztet nie do strawienia. Oczywiscie to samo dzieje sie w SLD,PO
PSL. Walki starych z nową generacją żądną władzy. Pytanie, nas obywateli jest takie: czy zmiany mają nam służyć czy tylko waszym rozgrywkom? My oczekujemy realnego udziału i infornacji czemu zmiany mają służyć. Lakoniczne komunikaty, niby w trosce o wyborców tak Tuska w odniesieniu do eliminacji Schetyny, Kaczyńskiego czy Ziobry do wzajemnego starcia itd. niczemu nie służą."

Komentarz został ukrytyrozwiń
xx
  • xx
  • 04.11.2011 03:08

-


Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 04.11.2011 00:23

" ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD? Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie da się normalnie czytać tekstu "qq". Chyba był pisany "pod wpływem"

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
  • qq
  • 03.11.2011 16:15

-ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
BOLO
  • BOLO
  • 03.11.2011 10:32

Kompromis wg PIS - NOWA JAKOŚĆ KOMPROMISU

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, ha , ha! Panie "f " -pudło!!! Jestem bezpartyjny , ale nie ukrywam, ze dobrze życzę PO ni i PSL-owi Pozdrawiam, Tomasz

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 02.11.2011 23:43

Adaś Wazelinka Hofman już sie cieszy że będzię coraz bliżej swojego guru bo ci przyboczni adiutanci odpadają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 02.11.2011 23:34

Panie Tomaszu, to w PO będzie to samo,a to już Pana broszka.