Facebook Google+ Twitter

Ziobro oskarża płocką prokuraturę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 15:39

Zbigniew Ziobro złożył do sądu skargę na przewlekłość postępowania w sprawie, którą prowadziła przeciw niemu płocka prokuratura. Europoseł PiS domaga się 10 tysięcy złotych, które będzie chciał przekazać na rzecz ofiar przestępstw.

Sprawa dotyczy ujawnienia akt dotyczących mafii paliwowej. Ziobro jeszcze jako szef resortu sprawiedliwości przekazał tajne dokumenty Jarosławowi Kaczyńskiemu, który nie był wówczas premierem. W styczniu Ziobro oraz prokurator Wojciech Miłoszewski usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Jak nieoficjalnie informują media - płocka prokuratura nie doszukała się jednak znamion przestępstwa i umorzyła śledztwo. Europoseł PiS ma jednak za złe śledczym, że tak długo prowadzili dochodzenie.

Zdaniem Ziobry ta sprawa to wielka kompromitacja PO. Jak wyjaśnił były minister sprawiedliwości - przedstawiciele Platformy stawiali mu bowiem fałszywe zarzuty dla politycznego interesu.

Ziobro zaznaczył, że sprawa ta jest analogiczna do postępowania, jakie toczy się przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu - byłemu szefowi CBA. - Za to, że podejmowałem działania mające służyć walce z korupcją otrzymałem zarzuty karne. W tej samej sytuacji jest teraz Mariusz Kamiński - powiedział europoseł PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.