Facebook Google+ Twitter

Ziobro pisze do Kaczyńskiego: Ataki na mnie nie zastąpią dyskusji

"Apeluję do Pana o uspokojenie sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości. Personalne ataki na mnie nie mogą zastąpić rzetelnej dyskusji o tym jak powinniśmy się zmieniać, aby zwyciężać" - napisał Zbigniew Ziobro w liście do Jarosława Kaczyńskiego.

 / Fot. Tadeusz Kowalski/Wiadomości24Zbigniew Ziobro apeluje do prezesa PiS o powstrzymanie ataków, których doświadcza od prominentnych polityków partii. Zdaniem europosła działania te mają na celu podzielenie partii i rozbijanie prawicy.

Były minister sprawiedliwości pisze również do Jarosława Kaczyńskiego, że personalne ataki wymierzone w niego nie mogą zastąpić dyskusji nad tym, jak ma się zmieniać PiS.

Ziobro zapewnia, że jest gotów współpracować z tymi, którzy nazywają go wrogiem. Jego zdaniem warunkiem zwycięstwa partii jest zachowanie jedności i zmiany w PiS.

"Prawo i Sprawiedliwość jest nie tylko naszą wspólną partią. Jest przede wszystkim nadzieją milionów Polaków, którzy pragną zmian. Apeluję do Pana, abyśmy razem wyszli naprzeciw tej nadziei. Jak nigdy dotąd potrzebna jest dziś opozycja zdolna wygrywać wybory" - czytamy w liście.

List cytuje serwis Gazeta.pl, a dotarli do niego dziennikarze "Wiadomości" TVP.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:10

`ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 01.11.2011 13:30

to zdumiewajace jak udalo sie znieksztalcic obraz obroncow krzyza.Pijana gowniarzeria ktora podpuszczana przez kryminaliste atakowala ich przedstawiona jaest jako wesoly hepening.To dopiero prawdziwa trawestacja rzeczywistosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo.
Trawestując obrońców krzyża, którzy często korzystali z podobnej konstrukcji myślowej, powiem tak: kto cwaniactwem wojuje, od cwaniactwa zginie!
"Mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił" - Mickiewicz mówił już o tym w XIX wieku, a u pana, panie Zbigniewie jak z tym jest?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działania Ziobry to zdecydowany atak Delfina na udzielnego monarchę osłabionego kolejną porażką.Następca dojrzał już do sukcesji, ale szef nie chce ustąpić, więc trzeba mu wbić nóż w plecy udając przyjaciela.Ziobro to ten sam typ bezwzględnego przywódcy, co Kaczyński, tylko trochę głupszy, Jego pucz doprowadzi do dużego zamieszania na prawicy, lecz nie uzyska większego poparcia społecznego, bo elektorat o poglądach bogoojczyźnianych cudownie się nie rozmnoży.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hopkirk
 • Hopkirk
 • 01.11.2011 00:37

ad.0:19-powinno być oczywiście:"Zbysiu, Jacusiu itd......"sorry p.Kurski jestem po 20 h pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hopkirk
 • Hopkirk
 • 01.11.2011 00:19

Zbysiu,Jareczku- dokonajcie 1/10 tego co wcielenie Józefa Piłsudskiego a odbije się Wam "brukselka" i będziecie prowadzić SiP ku "marszowi na Warszwę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem wielbicielką prezesa, ale rozgrywka Ziobry jest obrzydliwa. Napisał publiczny list do prezesa, żeby odwrócić kota ogonem, podnosząc krzyk "tato, bo mnie biją"! Bardzo chce jawić sie jako ofiara spisku antyziobrowego, podczas gdy w gruncie rzeczy inicjatorem zagrażającego partii rołamu jest on sam i jego grupa.
Równocześnie wypowiedź prof.Staniszkis (w "Tak jest" dziś po południu) świadczy nie najlepiej o kondycji samego Kaczyńskiego. Twierdzi pani profesor bowiem, że "sterują nim miernoty z najbliższego otoczenia" (cyt.z pamięci).
Stoi to w zupełnej sprzeczności z ciągłym podkreslaniem inteligencji i wyrobienia politycznego prezesa PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
 • lancet
 • 31.10.2011 19:39

Medytacje krakowskiego listonosza .....ludzie listy piszą zwykłe polecone a czasami medialne .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 31.10.2011 19:17

no dobrze, a co z bezrobociem, dlugiem publicznym, cenami benzyny, zapascia w ZUSie, niedozywionymi dziecmi?Czy to tez wina PISu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siódmą z kolei porażką Jarosłwa Kaczyńskiego będzie Zbigniew Ziobro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.