Facebook Google+ Twitter

Ziobro pod mostem

Kiedy kilka dni temu usłyszałam, że skazano byłego ministra sprawiedliwości na wykupienie spotów w telewizji, zadumałam się nad losem ludzkim, wyrokami oraz ironią losu.

Niezbadane są wyroki Boskie – wzdychamy ze zdumieniem często, kiwając głową nad czymś niesłychanym, szczególnie, kiedy uprzednio można by przypuszczać, że raczej nam kaktus na dłoni urośnie niż…
Kiedy kilka dni temu usłyszałam, że skazano byłego ministra sprawiedliwości na wykupienie spotów w telewizji, które mają po pierwsze, oficjalnie – służyć jako przeprosiny doktora G., a po drugie, jako efekt uboczny – puścić pana Ziobrę w skarpetkach – zadumałam się nad losem ludzkim i wyrokami wszelkimi.

Pan Ziobro, zwyczajowo wystąpił publicznie, wygłaszając z właściwym wyczuciem dramatu jeremiadę, ku mojemu żalowi nie okraszoną łzami rzewnymi, co rapsod żałobny zawsze czyni bardziej wiarygodnym.
Oczywiście, nie byłby pan Palikot, naczelny skandalista sejmowy sobą, gdyby na taki lament nie zareagował natychmiast, w sposób dla siebie właściwy: poseł Palikot zaproponował odkupienie od pana Ziobry mieszkania, aby ten ostatni mógł zadość uczynić srogiemu wyrokowi.

Wyrok sądu wzbudza takie emocje, że dzisiaj, w trakcie audycji TVN „Kawa na ławę” ni mniej, ni więcej, tylko sam Stefan Niesiołowski w obronie skazańca stanął. Ten wyrok jest nieproporcjonalny i do winy i do innych wyroków w podobnych sprawach – stwierdził. Ponieważ nad ciężkim losem pana Ziobry pochylają się troskliwie koledzy partyjni, ogłaszając jakąś, niesprecyzowaną jeszcze ściepę do kapelusza - dość zastanawiająco zabrzmiało oświadczenie pana Marka Jurka, który w trakcie tej samej telewizyjnej dyskusji powiedział: - Sędziowie powinni zważyć, ile kosztuje reklama. Ale to nie jest problem Ziobry, bo każdą partię stać na sfinansowanie czegoś takiego.

O la la! To nie jest problem Ziobry? Jeżeli stać partię na sfinansowanie, bo partie mają dotacje z budżetu państwa – to znaczy, że w ostatecznym rozrachunku chlapanie językiem pana Ziobry sfinansowali by podatnicy! W tej sytuacji propozycja Palikota daje możliwość oszczędzenia pieniędzy podatników, bo i sądowi chyba chodzi o to, by za słowa, które z dobrego kardiochirurga zrobiły wobec całej Polski mordercę – pan Ziobro zapłacił z własnej kieszeni.

Oczywiście, natychmiast znalazły się głosy, aby Palikot pilnował swoich rozliczeń z była żoną, co nie zmienia faktu, że najprawdopodobniej stać go i na alimenty i na Ziobrę i parę innych rzeczy też. Ciekawostką jest, jak wykazuje na swym blogu niejaka pani Halina Rudecka-Kalinowska, majątek pana Ziobry nie z jednego mieszkania się składa, a wręcz przeciwnie.
Zasoby majątkowe zdobyte samodzielnie i odziedziczone po ojcu, nawet nadgryzione wyrokiem sądowym nie skażą pana Ziobry na spanie pod mostem.

Swoja drogą dowiemy się zapewne w końcu, jaki majątek zdobył sądzony aktualnie adwersarz byłego ministra, bo jeżeli w czasach komuny, za lekarską pensję, można było dla dzieci zgromadzić tyle... to jakież
zasoby zgromadził łapownik w czasach wolnego rynku?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

wojsik
  • wojsik
  • 08.09.2011 13:08

Rozsądnym Polakom,katolikom,antymoherowcom,osobą innej wiary i niewierzącym też,polecam słowa modlitwy :
OD POWIETRZA GŁODU i...rządów PiS [z Kaczyńskim,Ziobro ...itd na czele]
ZACHOWAJ NAS PANIE !!!
/-/- POWIETRZE - tak w średniowieczu zwano epidemię ospy czzarnej ,cholery ,trądu ,duru lub grypy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
  • jk
  • 07.09.2011 23:52

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,TOTALNA KOMPROMITACJA mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji i kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi z PZPR ? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo troski wzbudza wśrod politykow kara p.Ziobro. "Zbyt surowo" ,"nieproporcjonalnie" to okreslenia powtarzane przez polityków z opozycji (co jest zrozumiale) oraz z obozu rządzącego ( krokodyle łzy?).
A moze to po prostu ponadpartyjna solidarność poselska, bo "nigdy nic nie wiadomo".
A nuż za rok, dwa, role sejmowe się odmienią i anioł zemsty ruszy do kontrofensywy.Nie bedzie przebierał w srodkach, bo casus Ziobry wskaże kierunek. Tak mi to wygląda: na ostrozność "na wszelki wypadek".
Tymczasem, to wyrok niezawisłego sądu, moim zdaniem, własciwie oceniający sprawę.Skoro Ziobro w TV bez mrugnięcia oka, zarzucał doktorowi morderstwa, traktujać konferencję prasową jako wielki spektakl polityczny, to teraz przed takim samym gremium musi to odwołać. Nie twierdze, że doktor G jest aniołkiem, ale PISiakom bardzo łatwo przychodziło rzucanie kalumni na kogo chcieli...
Niewatpliwie doktor G brał łapówki, ale do kordrestw droga daleka..
A wskutek nagonki Ziobry transplantologia polska cofnęła sie w czasie o dziesiatki lat..
A tak w ogóle to strasznie wkurzała mnie głupio usmiechnieta twarz Ziobry w sądzie....Luzak był..do ogłoszenia wyroku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zemsta do pięknych zachowań nie należy, ale osoba rzucająca tak potworne oskarżenia, powinna się liczyć ze skutkami jakie nimi wywoła.
Zwłaszcza p. Ziobro, który w swoim zawodowym środowisku tak "namieszał".
Ponadto, nie świadczy to dobrze o jego inteligencji; czy wyobrażał sobie, że jego wodzuś i świta rządzić będą "do końca świata i jeden dzień dłużej" ?, - że zacytuję Owsiaka.
Za szkody społeczne i te, które wyrządził polskiej transplantologii, wcale go nie żałuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.