Facebook Google+ Twitter

Ziobro: Popełniono wiele błędów w śledztwie ws. Papały

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-12 09:02

Były wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest przekonany, że w pierwszej fazie śledztwa w sprawie zabójstwa komendanta policji generała Marka Papały popełniono wiele błędów.

Zdaniem Ziobry między innymi z tego powodu tak długo czekaliśmy na postawienie przed sądem osób związanych z zabójstwem szefa policji.

Zbigniew Ziobro powiedział w Sygnałach Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, że między innymi nie zabezpieczono wszystkich śladów na miejscu zbrodni. Dopuszczono również do wypuszczenia z aresztu Edwarda Mazura, którego zeznania zdaniem byłego ministra sprawiedliwości mogły wiele wnieść do tej sprawy. Zbigniew Ziobro nie wykluczył, że na śledztwo dotyczące zabójstwa szefa policji mogli oddziaływać politycy.

Polityk PiS-u przypomniał, że na błędy w pracy polskich śledczych wskazali między innymi amerykańscy prokuratorzy podczas procesu ekstradycyjnego Mazura. Jeszcze przed decyzją sądu ostrzegali polską stronę, że wniosek ma pewne braki.

We wtorek Warszawska Prokuratura Apelacyjna skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa generała Marka Papały. Oskarżeni to: Ryszard B. i Andrzej Z., ps. "Słowik". Grozi im dożywocie.

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie zarzuca Ryszardowi B. współudział w zabójstwie i nakłanianie do morderstwa generała. Według prokuratury, Ryszard B. miał nakłaniać za 30 tysięcy dolarów do zabójstwa generała Papały oraz obserwować miejsce mordu.

Ryszard B. jest już skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo szefa gangu pruszkowskiego Andrzeja Kolikowskiego, pseudonim "Pershing". Na Andrzeju Z. ciąży zarzut nakłaniania płatnego zabójcy do zabicia Marka Papały za 40 tysięcy dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.