Facebook Google+ Twitter

Ziobro: Prokuratura to maszynka do umarzania spraw

Zbigniew Ziobro chce ponownego połączenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Twierdzi, że tylko w ten sposób można kontrolować prokuraturę, która obecnie jest w rękach prawników. Tymczasem to premier powinien być odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków. Zmiany w ustawie o prokuraturze planuje również rząd, który przy tej okazji chce pozbyć się wszystkich zastępców Seremeta.

 / Fot. Tadeusz KowalskiW wywiadzie dla Polskiego Radia Zbigniew Ziobro zapowiedział, że Solidarna Polska złoży projekt nowelizacji ustawy o prokuraturze, który idzie w kierunku ponownego połączenia funkcji ministra sprawiedliwości z funkcją prokuratora generalnego. Projekt wprowadza jednocześnie rozwiązania kontrolne.

Zdaniem Ziobry to premier powinien być odpowiedzialny za bezpieczeństwo obywateli, a Polacy powinni mieć wpływ na wybór prokuratora generalnego poprzez wybory. Europoseł twierdzi, że prokuratura działa coraz gorzej, podając jako przykład umorzenie spraw Pawła Grasia i Janusza Palikota.
Zbigniew Ziobro odniósł się również do rządowych pomysłów na zmiany w prokuratorze. Uważa, że nie chodzi w nich o faktyczną reformę, lecz jedynie o to, by większy wpływ miał na nią prezydent poprzez możliwość nominowania zastępców Prokuratora Generalnego.

Do projektu nowelizacji ustawy dotarł serwis rp.pl. Przy okazji zmian Gowin planuje czystki. Odwołani mieliby być wszyscy zastępcy Seremeta, przede wszystkim ci, których nominacje uzgodnione były z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jeszcze przed smoleńską katastrofą. Zgodnie z tym projektem na nominacje zastępców prokuratora generalnego największy wpływ miałby prezydent.

W ocenie niektórych ekspertów projekt w obecnym kształcie jest groźny dla niezależności prokuratury. Były prokurator krajowy Kazimierz Olejnik uważa, że zmiany w prokuratorze są konieczne, gdyż dotknął ją głęboki kryzys, jednakże nie jest dobrym pomysłem pozostawienie obsady kierowniczych stanowisk w rękach polityków.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

GOCKO ANDRZEJ
  • GOCKO ANDRZEJ
  • 15.08.2012 10:32

OD: GOCKO ANDRZEJ
OD GOCKA ANDRZEJA MAJA DOKUMENTY KTORE URATOWAŁY KONIEC SWIATA RADIO MARYJA DYREKTOR RYDZYK KANCELARIA PREZYDENTA RP TELEWIZJA POLSKA PREZES SADU OKREGOWEGO I REJONOWEGO W PRZEMYSLU PROKURATURA OKREGOWA I REJONOWA W PRZEMYSLU KOSCIOŁ KATEDRA I FRANCISZKANOW W PRZEMYSLU DOKTOR ROTTE I BARDZIAKIEWICZ PSYCHIATRA W PRZEMYSLU CZEKAM NA PODZIEKOWANIE I ZE DOBRZE PROWADZIŁEM SPRAWE PO SMIERCI OJCA OD 1998 ROKU AZ DO DZISIEJSZEGO DNIA WIECIE CO MACIE ZROBIC JEST NAPISANE I PROSZE SIE NIE WYBIJAC TRZEBA WEJSC NA GOOGLE I NAPISAC GOCKO ANDRZEJ NA TYTULE UKRAINA JEST WSZYSTKO OPISANE I WTECZAS BEDA MONDRZY LUDZIE JAK TO ZREALIZUJECIE NA GRUNCIE NA SUCHARSKIEGO 60 W PRZEMYSLU

Komentarz został ukrytyrozwiń
antyziobro
  • antyziobro
  • 26.06.2012 18:38

za pana czasow p.Ziobro to tylko byly oskarzenia a potem my podatnicy ponosilysmy koszty panskich pomylek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.