Facebook Google+ Twitter

Ziobro przegrał sprawę. Napieralski nie musi przepraszać

Sąd orzekł, że były szef SLD Grzegorz Napieralski nie musi przepraszać europosła Zbigniewa Ziobry za wypowiedź w radiowej Trójce sprzed 3 lat.

 / Fot. Wikipedia, Creative Commons Licence, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Grzegorz_Napieralski_2010.jpg"Sprawa dla mnie jest prosta: zabrać immunitet, postawić pana ministra przed sądem, osądzić i ukarać" - powiedział w "Salonie Politycznym Trójki" Grzegorz Napieralski we wrześniu 2008 roku. Później dodał: "Pan minister Ziobro pokazywał jakieś dziwne świstki papieru, niszczarki, rzucał papierami, oskarżał ludzi, nic potem z tego nie wyszło i teraz ma problemy. Może nauczeni doświadczeniem prawnicy, prokuratorzy tamtych wydarzeń są bardzo powściągliwi, mają materiały, dowody, pokazują, kiedy mają pokazać, a nie robią z tego show polityczne. Debata wokół pana ministra jest zbyteczna. Sprawa jest jasna i oczywista." Za te słowa ówczesny lider SLD został pozwany o naruszenie dóbr osobistych.

Sejm w tamtym czasie zajmował się wnioskiem prokuratury okręgowej o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze, który pełnił wtedy funkcję Ministra Sprawiedliwości. Chodziło o ujawnienie ówczesnemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu akt mafii paliwowej.

W związku z tą sprawą Ziobro sam zrzekł się immunitetu. Ostatecznie został uniewinniony, ponieważ jak podaje Onet.pl czyn "nie zawierał znamion czynu zabronionego".

Kiedy były Minister Sprawiedliwości usłyszał wyrok, pozwał lidera SLD. W zadośćuczynieniu żądał wpłaty 30 tys. złotych na cel społeczny. Jednak sąd oddalił powództwo, przyznając, że wypowiedź naruszała dobra osobiste, ale nie była bezprawna.

"Słowa Napieralskiego zostały sformułowane na podstawie prokuratorskiego wystąpienia do Sejmu w sprawie uchylenia immunitetu Ziobry, w którym czyn powoda był określony jako przestępstwo; sprawa była przedmiotem publicznego zainteresowania" uzasadniał swoją decyzję sędzia Jacek Tyszka.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ZNAWCA
  • ZNAWCA
  • 03.02.2012 13:39

Przez takich pierdoluw jak Ziobro nasze sady sa jeszcze bardziej spowalniane nie dosc ze nie daja rady z waznymi sprawami to dzieci z sejmu i parlamentu europejskiego co chwile pod byle pretekstem sie oskarzaja i jeszcze bardziej blokuja nasze sady co za idioci z tych polaczkow

Komentarz został ukrytyrozwiń
sprytek
  • sprytek
  • 02.02.2012 16:56

Zbychu, pamiętasz jak gwoździe pokazywałeś w telewizorni? My pamiętamy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 02.02.2012 16:25

hi hi hi , to i Ziobro Pieniacz nie oskarży Kutza, bo znowu kompromitacja .Ten to z sądu nie wychodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.