Facebook Google+ Twitter

Ziobro: sprawa immunitetu to zemsta polityczna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-02 08:15

Zbigniew Ziobro oświadczył, że nie zrzeknie się immunitetu przed swoim wystąpieniem w Sejmie i debatą na ten temat. Poseł PiS, który był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, powiedział, że zarzuty wobec niego są formą zemsty politycznej.

Zdaniem Ziobry, niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej mieli powody, by obawiać się jego działań jako prokuratora generalnego, zmierzających do walki z korupcją. Gość Sygnałów Dnia powtórzył, że nie ma wątpliwości, iż miał prawo pokazać akta sprawy paliwowej Jarosławowi Kaczyńskiego i było to wręcz jego obowiązkiem.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejm zajmie się wnioskiem płockiej prokuratury o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze z PiS. Wniosek ma związek ze śledztwem prowadzonym w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego poprzez rozpowszechnianie informacji z innego postępowania prokuratorskiego. Chodzi o postępowanie dotyczące mafii paliwowej. Informacje z tego śledztwa zreferował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu krakowski prokurator Wojciech Miłoszewski, a w całej sprawie pośredniczył ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W lipcu, po awanturze, sejmowa komisja regulaminowa pozytywnie zaopiniowała wniosek płockich prokuratorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.