Facebook Google+ Twitter

Ziobro: umorzenie sprawy Mirosława G. to skandal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 15:55

Zbigniew Ziobro uważa decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie doktora Mirosława G. za skandaliczną. Sprawa dotyczyła rzekomego zabójstwa pacjenta oraz narażenia na utratę życia lub zdrowia innego pacjenta.

Były minister sprawiedliwości uważa, że to sąd powinien sie wypowiedzieć na temat winy kardiochirurga.
Zbigniew Ziobro powiedział, że postanowienie jest dla niego zaskakujące i ewidentnie sprzeczne z ustaleniami śledztwa. Jak powiedział, miał jako prokurator generalny dostęp do licznych dokumentów i opinii, które wskazują na to, że Mirosław G. popełnił błąd w sztuce medycznej. Jak powiedział były minister sprawiedliwości, w kontekście dzisiejszej decyzji należałoby się zastanowić nad zasadnością wielu innych wyroków dla lekarzy, którzy zawinili w zdecydowanie mniej drastycznych sprawach.

Zbigniew Ziobro uważa, że umorzenie śledztwa świadczy o tym, że "mamy w Polsce równych i równiejszych". Jak powiedział, jest to decyzja, która ma charakter polityczny i w żaden sposób nie współgra z zebranym materiałem dowodowym.

Odnosząc się do swojej słynnej wypowiedzi, że "przez doktora G. nigdy już nikt nie zginie" były szef resortu sprawiedliwości powtórzył, że została ona wyrwana z szerszego kontekstu. Jak dodał Ziobro, zastrzegł wtedy, że ostateczna decyzja będzie należała do sądu.

Doktor Mirosław G., ordynator oddziału kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie, został w lutym zeszłego roku zatrzymany w swoim gabinecie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postawiono mu zarzut zabójstwa pacjenta, narażenia na utratę życia lub zdrowia innego pacjenta oraz 45 zarzutów korupcyjnych.
Śledztwo w sprawie zabójstwa umorzono, toczy się natomiast postępowanie w sprawie korupcji.

IAR/adb/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.