Facebook Google+ Twitter

Ziobro upomniany przez Jarosława Kaczyńskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 07:41

Jarosław Kaczyński ostro upomniał swego zastępcę Zbigniewa Ziobro za podważanie jego decyzji - pisze "Rzeczpospolita". Według gazety, była to reakcja na niedzielne głosowanie w Krakowie w sprawie kandydatury Zbigniewa Wassermanna na szefa rady regionalnej PiS w Małopolsce.

Zbigniew Ziobro, będąc w konflikcie z byłym koordynatorem ds. służb specjalnych, storpedował te wybory - przypomina "Rzeczpospolita". Wiceszef PiS miał namawiać swoich lokalnych zwolenników do głosowania przeciw, przez co Wassermann przegrał w tajnym głosowaniu. Sęk w tym - czytamy w "Rzeczpospolitej" - że były koordynator ds. służb specjalnych miał rekomendację Kaczyńskiego. Wynik głosowania odebrano w PiS jako wypowiedzenie lojalności Jarosławowi Kaczyńskiemu i początek marszu Ziobry ku przejęciu władzy w partii. Jak powiedział "Rzeczpospolitej" jeden z polityków PiS, Zbigniew Ziobro złożył samokrytykę i obiecał, że więcej nie będzie takich sytuacji. Były minister zadeklarował również, że osobiście zaangażuje się w wybór Wassermanna na szefa małopolskiej rady, która ma dzisiaj obradować.

To niejedyne połajanki, jakie miały wczoraj miejsce w PiS - pisze "Rzeczpospolita". Nieprzyjemne słowa usłyszał także poseł Paweł Poncyljusz. Dla prezesa Kaczyńskiego nie do przyjęcia są jego bliskie, z racji pracy w komisji „Przyjazne państwo", kontakty z Januszem Palikotem. Po tym jak poseł Platformy publicznie podważał kondycję zdrowotną prezydenta Lecha Kaczyńskiego, PiS uznało, że należy go ignorować.
Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

IAR/"Rzeczpospolita"/as/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.