Facebook Google+ Twitter

Ziobro utworzy w przyszłym roku nową partię prawicową

Na konwencji regionalnej Solidarnej Polski, która odbyła się 4 grudnia w Jarosławiu (woj. podkarpackie), Zbigniew Ziobro ogłosił, że na początku przyszłego roku powstanie nowa partia. Jej celem jest zwycięstwo polskiej prawicy, a głównym hasłem polityka prorodzinna.

Sonda

Jak oceniasz szanse partii Ziobry na polskiej scenie politycznej?

 / Fot. PAP/Darek DelmanowiczNowa prawicowa formacja polityczna ma być wg Ziobry odpowiedzią na słabość rządów Donalda Tuska, wizje ministra Sikorskiego, które prowadzą do utraty polskiej suwerenności oraz antychrześcijańską retorykę Ruchu Palikota. Zdaniem Solidarnej Polski nasz kraj potrzebuje profesjonalnej, silnej i opartej na narodowych i chrześcijańskich wartościach partii prawicowej.

Fundamentem polityki nowej partii ma być polityka prorodzinna. Jak informuje gazetaprawna Zbigniew Ziobro stwierdził: "Znajdziemy na to pieniądze i dlatego chcemy dojść do wpływu na rzeczywistość w Polsce, czyli stworzyć formację polityczną". Skrytykował też rządy Platformy, jak również liberalne podejście Zyty Gilowskiej - ministra finansów w rządzie PiS, że nie było w nich miejsca na politykę prorodzinną.

Zbigniew Ziobro odniósł się również do berlińskiego przemówienia Radosława Sikorskiego. Stwierdził, iż przedstawiona w nim wizja nowej Europy jest groźna, niebezpieczna i sprzeczna z polską konstytucją oraz może prowadzić do utraty polskiej suwerenności. Lider Solidarnej Polski dodał, że zamiast snuć szkodliwe dla Polski projekty, Donald Tusk powinien się zająć wspieraniem polskiej rodziny, gdyż wg danych Komisji Europejskiej jedna czwarta polskich dzieci żyje na granicy ubóstwa.

W regionalnej konwencji Solidarnej Polski w Jarosławiu wzięli też udział inni posłowie: Maciej Klima, Tadeusz Cymański, Beata Kempa, Kazimierz Ziobro, Jacek Kurski, Andrzej Dera, Kazimierz Jaworski i Piotr Szeliga.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

@rk 16:00. Dzięki bogu nie rządzi PiS. Nie przeprowadził by, jak to nazywa, złodziejskiej prywatyzacji, wysprzedaży ("za bezcen") majątku narodowego - nie byłoby przedsiębiorców, a mądre urzędasy Kaczyńskiego gnoiły by wszystkich prócz swoich. Można też przyjąć, że Ziobro ma rację, że rząd Tuska jest tak słaby, że nawet nie potrafi porządnie zgnoić kreatywnych przedsiębiorców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cxce-zar
 • cxce-zar
 • 05.12.2011 19:08

To na jaki kolor mam pomalować swój beret z moheru?Komu wierzyć: Papież co innego mówi,Rydzyk co innego,Michalik co innego,Sławoj Głódź jeszcze co innego / z tym że ten nie zawsze jest trzeźwy/.Chyba tracę wiarę i przestanę dawać na tacę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 05.12.2011 19:00

Spytam jeszcze , co nasi europosłowie tu robią ? za co biorą pieniądze w Brukseli .To jest chore , od wyborów w Polsce nie pracują w parlamencie europejskim a 50 tysięcy biorą

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 05.12.2011 18:54

Jak ja czytam ,że powstanie partia pro rodzinna to się pytam : skąd pan Ziobro weźmie pieniądze na tą propagandę ? Przecież on nie ma pojęcia o gospodarce. Jego konik to " prawo wg Ziobry" Jak on wychodzi , przemawia jak się zachłystuje brawami - to jego żywioł .Polsce jego partia się nie przyda .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może lepiej pisać o alternatywie dla tych lub tego co uważasz za złe?

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
 • rk
 • 05.12.2011 16:00

@ Leszek Małkowski - Rząd D . Tuska przeprowadza nas 3- 4proc.tempem rozwoju.

Rząd Tuska p. Małkowski??? Nie rząd; a nasi kreatywni przedsiębiorcy?? Powtarzam - przedsiębiorcy !!!!

Tusk tylko przeszkadza w kreatywnym działaniu - przykład Pan Roman Kluska i inni przedsiębiorcy gnojeni przez durnych urzędasów Tuska.

Obejrzyj człowieku program w Polsacie pt. Państwo w państwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Słabość rządu D. Tuska"? Gdy inne kraje wyraźnie "dołują", rząd D. Tuska przeprowadza Polskę z 3-4 proc. tempem rozwoju. Drugi raz z rzędu wygrał wybory. Jeżeli tak wygląda słabość, to co to jest "silność"? "Wizje min. Sikorskiego" - ktoś tu kłamie - prof. Staniszkis powiedziała, że to nie są wizje R. Sikorskiego. "Antychrześcijańska retoryka Ruchu Palikota" - kłamstwo. Ruch Palikota występuje przeciwko nadmiernemu, jego zdaniem, wpływowi Kościoła na państwo. To są wyraźne oznaki choroby dr. J.G.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 05.12.2011 15:04

Raj na pewno nam nie grozi, pod wodzą Tuska ,Cudu też nie będzie .Za to mamy piękny "Syf"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Solidarność", słowo wytrych. Do bram raju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 05.12.2011 09:20

Będzie to partia WPiS - Wyjątkowo Prawych i Sprawiedliwych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.