Facebook Google+ Twitter

Ziobro w Pionkach: Wymiar sprawiedliwości wymaga reformy

25 lipca wieczorem wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro spotkał się z mieszkańcami powiatu radomskiego. W Pionkach k. Radomia krytykował Donalda Tuska za to, że posługuje się on prawem, aby walczyć z PiS-em.

Zbigniew Ziobro podczas spotkania z mieszkańcami Pionek. -Reforma w sądownictwie stanowi podstawę zaufania obywateli do państwa- mówił. / Fot. Przemysław MaksymByły minister sprawiedliwości spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Pionki rozpoczął od wspomnień związanych z okresem swoich studiów. Podkreślił, że po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim nie marzył o tym, żeby zostać adwokatem czy sędzią, lecz chciał związać się z prokuraturą i prowadzić działalność naukową z związaną prawem. - Na początku lat 90-tych Polska, szczególnie stolica kraju Warszawa, była miejscem spektakularnych wybuchów bomb, śmierci gangsterów, ale też przypadkowych ludzi, którzy stali się ofiarami wyłudzeń bandytów czy po prostu znaleźli się w niewłaściwym czasie i niewłaściwym miejscu - mówił Ziobro.

Eurodeputowany wspomniał o walkach grup mafijnych i porachunkach między mafiami na terenie całego kraju, a także bardzo gwałtownym rozwoju przestępczości. - Nie może być tak, że Polska jest krajem, w którym decyduje prawo silniejszego, w którym obowiązuje zasada pięści - podkreślił europoseł. Jak przyznał Ziobro, to właśnie przykłady łamania prawa, które wtedy obserwował i bardzo trudne przypadki ludzi zwracających się do niego z prośbą o pomoc prawną, miały decydujący wpływ na wybór kariery prokuratorskiej.

Prawo ma się niedobrze

Snując refleksje na temat systemu prawnego w Polsce, Zbigniew Ziobro mówił, że prawo w wielu przypadkach bardziej sprzyjało przestępcom niż ofiarom, a prokuratura była miejscem, w którym bezdusznie i urzędniczo podchodzono do spraw ludzi. W czasie spotkania wielokrotnie podkreślał, że jako prawnik, a później polityk chciał to zmienić. - Nie może być tak, że jeśli ktoś jest przeciętnym obywatelem, to machina sprawiedliwości jest dla niego bezwzględna, a jeśli ktoś jest znany, to jest nietykalny - mówił o problemie nierówności wobec prawa poseł Ziobro. Polityk odniósł się także do kwestii immunitetów ludzi związanych z sądownictwem. - Przygotowywałem zmiany ustawowe, które przyczyniały się do znacznie szybszego tempa uchylania immunitetów - mówił Ziobro.

Jak podkreślał były minister, czas, w którym kierował resortem sprawiedliwości był zbyt krótki, by wprowadzić wiele zmian w sądownictwie, nad którymi pracował. Krytykował też rząd Platformy Obywatelskiej za to, że nie kontynuował i nie podjął zaproponowanych przez PiS reform. - Wyrzucano wszystkie nasze projekty do kosza, nie patrząc, czy coś jest dobre dla ludzi czy złe - mówił Ziobro. Dlatego jego zdaniem polski wymiar sprawiedliwości dalej domaga się reformy - Nie jest po to, aby służyć ludziom, którzy chcą uczynić sobie życie łatwiejszym. Wymiar sprawiedliwości jest po to, aby służyć całemu państwu, całemu społeczeństwu- podkreślał eurodeputowany. Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości rząd Donalda Tuska kwestionuje wypracowane przez PiS zmiany, aby podważyć wiarygodność partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

rufus daves
 • rufus daves
 • 04.08.2011 15:31

Jak pis wygra wybory 3 wojna pewna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Z. Ziobro powinien najpierw zrobić sobie rachunek sumienia ze swojej działalności. Dla przypomnienia jak prowadził swoją działalność jakoby pomocy prawnej przy ul. Dominikańskiej w Krakowie to się podlizywał Prezydentowi Miasta Krakowa aby otrzymać dotacje. Jak Ministrem Sprawiedliwości to zamiast zabrać się za krakowskich sędziów, prokuratorów, adwokatów , którzy w czasie stanu wojennego podlizywali się władzy. Dlaczego nie przepędził krakowskich sędziów, prokuratorów, adwokatów, a także nauczycieli akademickich powiązanych z b. SB i WSI ? Natomiast jego służby wolały doprowadzić do śmierci Barbary Blidy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
opserwator
 • opserwator
 • 27.07.2011 14:22

R.Kamiński. 10:35. W całej rozciągłości, wraz z Tobą, chylę czoła nad odwagą autora tak bezkompromisowego tekstu, tekstu, przypomnijmy, napisanego w państwie totalitarnym, gdzie reżim Tuska zdeptał ostatnie okruchy demokracji. Od 70 - ciu lat rządzą nami sprzedawczyki, zaprzańcy: Gierek, Jaruzelski, Mazowiecki, Marcinkiewicz, Kaczyński, Tusk. Ciemność, ciemność widzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
opserwator
 • opserwator
 • 27.07.2011 00:23

Gotfryd.R. Ja wiem, że podobnie jak ty, wielu uczciwych ludzi nie cierpi Z. Ziobrę, ale nazywać go sądowym zbrodniarzem - to wielka przesada, która pachnie kryminałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gotfryd Rosenstrauss
 • Gotfryd Rosenstrauss
 • 26.07.2011 21:30

Małpoludy ( Małpy przepraszam z porównanie z tymi gadami bez twarzy ]

wasza przegniła, złodziejska i parszywa mentalność ,kwalifikuje takie śmiecie ja wy
do natychmiastowej utylizacji.

Ta 'redaktorka' do szaletów w saloonie u brata sądowego zbrodniarza , i w kloace -t *u s k o m o r ó w - tam jej miejsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Co z nami będzie, jak układ straci władzę, dzierżoną nieprzerwanie od 70 lat ? "
------------
Jaki to układ dzierży władzę,nieprzerwanie od 70 lat?.-Czyżbym był poddanym PZPR?-nie wydaje mi się.Ktoś tu żyje w świecie retro,z klapkami na oczach i nie dostrzega bardzo wyrazistych zmian,jakie nastąpiły w kraju w ciągu ostatnich 20 lat.Ej przyjacielu obudź się,-już czas.-Wolę myśleć,że jesteś śpiochem,niż ignorantem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
 • LINKe
 • 26.07.2011 17:01

Panie Przemysławie , a czy coś ciekawszego dzieje się w Pionkach ? Jak nie , no to kabaret Zioberko OK!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 26.07.2011 16:44

Pamiętacie państwo jak wyglądało ministrowanie przez pana Ziobrę ? Jaki chaos ? Ile konferencji prasowych ? Ile zgonów ? Panie Ziobro trzeba być niebywałym hipokrytą aby własne grzechy przypisywać Tuskowi . Mija 4 rok rządów PO , czy słyszał pan słowa krytyczne od Kwiatkowskiego ? Oni po prostu robią swoje a nie okupują szklanego okienka. Na koniec , dlaczego pan tak kłamie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
 • Warszawiak
 • 26.07.2011 14:12

Pani Jadwigo - partia ta nie tyle nie pamięta, co po prostu nie potrafi inaczej. Są przeświadczeni, że zarządzenia, ustawy i szczegółowe przepisy dotyczące wszelkich sfer życia obywateli to jedyny sposób funkcjonowania państwa. Do kompletu jeszcze jest potrzebna "Policja Patriotyczna" której rolę miało spełniać CBA pilnująca czy wszyscy są grzeczni. Ta formacja jest w prostej linii spadkobiercą idei dyktatury proletariatu - czego żeby było śmieszniej oni sami nie zauważają. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 26.07.2011 13:22

Ziobro ma rację! Wymaga reformy, po której taki intrygant, dyspozycyjny partii i partykularnym jej interesom miernota i moralny karzełek już od dawna powinien siedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.