Facebook Google+ Twitter

Ziobro: Wypowiedzi Kluzik-Rostkowskiej nie reprezentują większości w PiS

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2010-11-03 20:49

Wiceszef PiS Zbigniew Ziobro nie wyklucza, że Komitet Polityczny PiS może zająć się wypowiedziami Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Posłanka powiedziała w środę, że nie obawia się ewentualnych decyzji komitetu. - Polityk musi być odważny - podkreśliła.

 / Fot. Polskapresse/Bartek SytaSzef klubu PiS Mariusz Błaszczak we wtorkowym oświadczeniu ocenił, że media używają do rozgrywki wypowiedzi Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która "nie powinna uzurpować sobie prawa do bycia miarodajnym źródłem informacji o PiS, bowiem jej pozycja w partii jest marginalna".

Oświadczenie zostało wydane po doniesieniach mediów, iż po klęsce w wyborach samorządowych Jarosław Kaczyński ustąpi miejsca młodszym, a o władzę w partii powalczą Zbigniew Ziobro z Joanną Kluzik-Rostkowską. Sama potencjalna rywalka Ziobry w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" mówiła, że stanęłaby do takiej konfrontacji. Według Błaszczaka "fabrykowane przez media pogłoski o ustąpieniu prezesa PiS z funkcji są kolejną próbą osłabienia pozycji partii".

Wiceprezes PiS, europoseł Zbigniew Ziobro pytany w środę, czy będzie wniosek o zawieszenie lub wykluczenie Kluzik-Rostkowskiej z partii, powiedział, że "osobą, która rozstrzyga wszystkie ważne sprawy w PiS jest lider partii". - Wiem, że Jarosław Kaczyński zdecydował, że w niedługim czasie zostanie zwołany komitet polityczny - dodał. Jak wynika z naszych informacji posiedzenie komitetu odbędzie się pod koniec obecnego lub na początku przyszłego tygodnia.

- W przededniu ważnej bitwy wyborczej moje koleżanki i koledzy podejmują działania, które w sposób oczywisty nie pomogą PiS w nadchodzących wyborach samorządowych - uważa Ziobro. - Kandydaci PiS oczekują solidarnej współpracy, zgodnego działania, a nie konfliktów na pokładzie, bo konflikt demobilizuje - podkreślił.

W ocenie europosła działania Kluzik-Rostkowskiej "powodują, że ona i jej środowisko biorą odpowiedzialność za wynik wyborczy". - Wyimaginowany wynik 40 proc. poparcia niezbyt przystaje do wyborów samorządowych i każdy wynik poniżej tych 40 proc. staje się odpowiedzialnością Joanny i jej środowiska - mówił Ziobro. W rozmowie z Tomaszem Machałą, europoseł PiS stwierdził, że Kluzik-Rostkowskiej zależy na obniżeniu wyniku partii w nadchodzących wyborach, które spowoduje zmiany personalne. - Wywiad Joanny Kluzik Rostkowskiej to celowe działanie wymierzone w Jarosława Kaczyńskiego i w PiS. Nieprzypadkowo ten wywiad ukazuje się właśnie teraz. Joanna Kluzik Rostkowska wie, że teraz robione są badania sondażowe - komentował Ziobro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Krystyna Bem
 • Krystyna Bem
 • 05.11.2010 22:49

Pan Ziobro to marionetka w rękach Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
 • Roman Kożminski
 • 04.11.2010 16:45

@ Jadwiga Kowalczyk.Myśle że Prezes Kaczynski znajdzie dobre rozwiązanie dla parti i dla polski. Wiem że to wytrawny polityk, i w tej trudnej sytuacji sobie poradzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 04.11.2010 10:40

Czy ktoś wierzy w te "przepychani" w PiS?Przecież to teatrzyk kreowany przez samych zainteresowanych po to,aby przyciągnąć uwagę wyborców przed nadchodzącymi wyborami.Ten cały cyrk obliczony jest na to,aby część elektoratu zagłosowała na PiS z powodu Kluzik,część z powodu Ziobry a cała reszta z powodu prezesika.Czy są jeszcze naiwni,którzy wierzą w jakieś zmiany w PiS?Przecież to mistrzowie kłamstwa i manipulacji.To stara "szkoła"socjologicznej manipulacji bolszojów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam uprzejmie - że p. Zbigniew Ziorbo ma równiez brata - wprawdzie nie bliźniaka, ale jednak funkcjonujacego w ramach PiS w UE. Wyglada na to, że PiS skazany jest od zarania na "dwóch takich" i sądze, że w razie przetasowań personalnych w obrębie tej partii, drugi brat objawi się nam się bliżej kamer i mikrofonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postawić sobie zbyt wysoko poprzeczkę, prześliznąć się pod nią sporo za nisko i jeszcze ''wyczyścić'' szeregi partii z nieposłusznych, to jest dopiero majstersztyk.
Ziobro swoją dyspozycyjnością wytycza nowe standardy w ślizganiu się bez wazeliny i innych zwilżających środków prezesowi prosto po palcu do ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

.poprawka do literówki -...sam się już tak ZAPĘTLIŁ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie - czmu sie Pan doszukuje w tym wszystkim sabotażu z inicjatywy PO?
Przecież widac wyraźnie, że sie elita pisowska na serio bierze za łby.
Jeżli za wszystkie wypowiedzi pani Kluzik nie oberwała jeszcze od samego Kaczyńskiego, to znaczy, że albo prezes słabnie gwałtownie, albo...chce zmienic kurs partii przy pomocy Kluzikowej; bo sam sie juz tak zatęptił, że mu nie wypada osobiscie kolejny raz zmieniać "gęby".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 03.11.2010 21:43

Pani Joanny Kluzik nikt nie trzyma za nogi ,w każdej chwili może przejść do PO, lub założyć własną partie .Pani poseł robi krecią robote jakby na czyjeś zlecenie , takie mam wrażenie. Swymi wypowiedziami obniża wiarygodność czołowych posłów ,jak również całej parti ,w której przecież funkcjonuje! Telewizja TVN przewodzi tej nagonce na Prezesa i wspiera Panią poseł Joanne Kluzik - Rostkowską.Platforma robi wszystko by osłabić PiS by za rok w wyborach Parlamentarnych wygrać niezagrożenie. Tylko że PO już się wypaliła wewnętrznie nie jest zdolna do tak potrzebnych reform i nie ma pomysłu na rządzenie. Tusk i reszta dryfują zamiast rządzić .Dlatego p. Kluzik dla dobra parti powinna powściągnąc język , albo opuścić kolegów partyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.