Facebook Google+ Twitter

Ziobro wywołał wojnę w PiS

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 07:22

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że komitet polityczny PiS nie zajmie się słowami Zbigniewa Ziobry, który wezwał do przeprowadzenia audytu kampanii wyborczej partii. Według informacji gazety, Ziobrę wsparli inni politycy PiS. W takiej sytuacji konflikt, który groził odejściem z partii wielu posłów, postanowiono wyciszyć.

"Rzeczpospolita" pisze, że wczorajsze słowa Ziobry wywołały wewnątrzpartyjną wojnę. Według nieoficjalnych informacji gazety władze PiS planowały zwołanie na środę komitetu politycznego w sprawie "buntu Ziobry". Informatorzy dziennika twierdzą, że naciskał na to Adam Bielan. - Zwęszył okazję do wywalenia Ziobry z partii - mówi anonimowo gazecie członek władz PiS.

Sytuacja nagle zmieniła się, gdy propozycję przeprowadzenia analiz przyczyn porażki wyborczej PiS poparli inni politycy, między innymi posłowie Jolanta Szczypińska, Tomasz Górski, Zbigniew Girzyński i Arkadiusz Mularczyk. W dodatku doradcy Jarosława Kaczyńskiego mieli przeprowadzić analizę, która pokazała, że wyrzucenie Ziobry może oznaczać odejście kilkudziesięciu posłów.
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.