Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23057 miejsce

Ziobro żądał ekstradycji Mazura - my zapłacimy odszkodowanie?

W walce z gangami i gangsterami, organy ścigania i wymiar sprawiedliwości nierzadko się mylą, bo są wodzone za nos przez sprytnych gangsterów lub świadków koronnych. Tak było ze sprawą morderstwa gen. Papały. Czy za pomyłki ministra Ziobro, zapłacimy wszyscy?

Podejrzewany przez prokuraturę o zabójstwo gen. Papały, biznesmen Edward Mazur, przesiedział w areszcie kilka miesięcy. Był nawet, rzekomo mocny wniosek naszych organów ścigania do władz sądowych USA, o ekstradycję Mazura do Polski. Okazuje się, że dochodzenie w sprawie szło, fałszywym torem. Prokuratura łódzka, która otrzymała sprawę niedawno, prowadząc od nowa dochodzenie, znalazła nowy trop – zabójcą generała ma być gangster "Patyk".

"Nieprawdopodobne jest prawdziwe" - stwierdził na wieść o tym były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ćwiąkalski. A prawnik, Ryszard Kalisz powiedział: "Rewelacje prokuratury to kompromitacja Ziobry". Jacek Kurski, kolega partyjny Ziobry stwierdził: "Ziobro wypełnił swój obowiązek". Czy były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapłaci w własnej kieszeni? Wszystkie cytaty publikuje "Dziennik".

To pytanie wiąże się z szerszym problemem – koniecznością wypłaty ze Skarbu Państwa odszkodowań pokrzywdzonym, za areszty w sprawie niesłusznych oskarżeń o zabójstwo generała Marka Papały. Domagać się będzie zadośćuczynienia, adwokat Edwarda Mazura z USA. Wystąpi o odszkodowanie również gangster Andrzej Z., pseudonim "Słowik". Szokująco wysoka może być kwota roszczeń adwokata Mazura.

Minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin pytany przez dziennikarzy, czy będziemy musieli zapłacić wysokie odszkodowanie za działania Zbigniewa Ziobry, w sprawie zabójstwa Marka Papały, odpowiedział: "Państwo musi ponosić konsekwencje".

Pytanie dotyczyło wniosku o ekstradycję polonijnego biznesmena Edwarda Mazura, który był podejrzewany o zlecenie zabójstwa generała Marka Papały. Prokuratura za rządów PiS, gdy ministrem sprawiedliwości rządził Zbigniew Ziobro, wystąpiła do USA z wnioskiem o ściganie Edwarda Mazura. Biznesmen trafił do aresztu, ale amerykański sąd nie zgodził się na jego ekstradycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panem Ziobro powinien zająć się prokurator i jak pisali poprzednicy sprawdzić na jakiej podstawie te wszystkie sprawy za które teraz płaci skarb państwa były nie właściwie kierowane do sądu i za które teraz płacimy odszkodowania za nie prawne zatrzymania.Pan Ziobro powinien być pociągnięty do odpowiedzialności tak samo pan Macierewicz za WSI bo też płacimy grube odszkodowania i oczywiście pan Kaczyński bo było to za jego przyzwoleniem czekamy na reakcję prokuratury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 29.04.2012 19:09

Ile jeszcze społeczeństwo będzie musiało płacić za polityczne działania pana Z.Ziobry ten pan powinien zapłacić nie tylko odszkodowania dla pana Mazura ale za wszystkie pomyłki i niesłuszne oskarżenia które mogliśmy oglądać na konferencjach pana Z.Ziobry . Przecież cała polityczna kariera jest zbudowana na pomyłkach , niesłusznych oskarżeniach , dramatach uczciwych ludzi i cudzym nieszczęściu . Pan Z.Ziobro jest zimnym cynikiem idącym po trupach wszystkich którzy przeszkadzają mu w dojściu do celu .
Więc panem Z.Ziobro powinna się zająć prokuratura i zbadać wszystkie sprawy które prowadził pan Z.Ziobro i sprawdzić czy działania pana Z.Ziobro były zgodne z literą i duchem prawa a, jeżeli nie to pan Zbigniew Z. powinien ponieść konsekwencję adekwatne do czynów jakich się dopuścił i stanowisk jakie zajmował.
I jeszcze jedno mnie ciekawi czy przypadkiem "patyk" nie został naprowadzony przez pana Zbigniewa Z. na zeznania przeciwko panu Mazurowi przez tak ulubiony przez pana Zbigniewa Z. aresztowi wydobywczemu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 28.04.2012 11:08

"Ziobro żądał ekstradycji Mazura - my zapłacimy odszkodowanie?"

cybruch, teraz jesteś mądry? i to ze znakiem zapytania.(...zapłacimy odszkodowania?
dlaczego nie krzyczałeś wtedy, gdy Ziobro słał wniosek?

w zaufaniu powiem ci, że najgłupszymi pismakami z legitymacją dziennikarską są ci, dla których znak zapytania(?) jest najczęściej używanym znakiem.
TO SĄ ZWYCZAJNE TĘPAKI

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 27.04.2012 18:11

Zacieranie śladów zabójstwa Marka Papały trwa!

Ta wersja jest dobra dla Lemingów hihihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 27.04.2012 15:31

Amerykański sędzia odmówił ekstradycji Mazura , mimo ,że osobiście pismo zawiózł przegrany szeryf Ziobro.Wniosek był napisany " ręką studenta 2 roku prawa , nie ubliżając mu. Skompromitował się Ziobro. Oskarżenie Mazura było punktem honoru tego polityka li tylko aby zaspokoić żądzą sukcesu politycznego. Nie udało się . Wszelkie roszczenia finansowe powinien ponieść Ziobro i Kaczyński [ był niepisanym vice prokuratorem ] , miał wgląd do dokumentów w siedzibie na Nowogrodzkiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń
fanatyczny fan onetu
 • fanatyczny fan onetu
 • 27.04.2012 14:41

Ależ wierzą, wierzą. Ci sami, co wierzą w "pancerną brzozę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyższy rangą polityk w tym kraju, Gowin Jarosław, ośmiesza po raz kolejny Polskę: "Państwo musi ponosić konsekwencje". Niestety, Tusk nawet nie zwróci mu uwagi, bo wie że Gowin Jarosław trzyma go przez kolejne 3 lata w szachu.

A więc zapłacimy, zapłacimy te milionowe odszkodowania dla Mazura i gangstera "Słowika".

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAdaX
 • JAdaX
 • 27.04.2012 13:57

I co "patyk" jest temu wszystkiemu winien. Przez 14 lat robił wszystkich w balona a teraz się przyzna a biedny mazur dostanie odszkodowanie.
Nie róbcie sobie jaj z ludzi. W ten gniot to nawet chyba wyborcy PO nie wierzą.
To nowy tema zastępczy żeby zająć publikę. Zaraz też pojawiają się nowe jak ta wrzuta albo temat świadka koronnego. I łże media mają na tydzień zajęcie.
Kpiny sobie z nas urzadzają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Stańczyk
 • Jan Stańczyk
 • 27.04.2012 13:50

Pytanie za 100 pkt . Ile i komu Mazur i nie tylko zapłacił aby zmyślić nową wersję zabójstwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.