Facebook Google+ Twitter

Ziobro: Zarzuty wobec Blidy były uzasadnione

Sprawa Barbary Blidy została cynicznie wykorzystana przez polityków, stwierdził Zbigniew Ziobro podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą.

Zbigniew Ziobro / Fot. PAP/Paweł SupernakByły minister sprawiedliwości wyraził ubolewanie z powodu śmierci Barbary Blidy, ale jednocześnie dodał, że nie było żadnych nacisków na prokuratorów prowadzących sprawę tzw. afery węglowej. Według polityka PiS, nikt nie wydawał polecenia zatrzymania Blidy, co potwierdzają według niego zeznania prokuratorów. Postawienie zarzutów działaczce SLD, było zdaniem Ziobry uzasadnione zebranym materiałem dowodowym, w tym zeznaniami Barbary K., znanej jako śląska Aleksis.

Zbigniew Ziobro stwierdził również, że osobiście był zwolennikiem powołania komisji do spraw wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy. Dzięki niej można było zadać kłam pomówieniom, które powstały po jej samobójstwie.

Ziobro miał zeznawać przed komisją w lipcu. Uczestniczył jednak wówczas w procesie wytoczonym mu przez Grzegorza Schetynę. Komisja nie przyjęła usprawiedliwienia europosła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

curka rycyka
  • curka rycyka
  • 12.03.2011 05:21

drugie maleńkie kaczątko.uciekł do Brukseli - tam szuka układów. Z skurskim.amen

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem program komisji. Istny Cyrk. Ziobro pewny siebie i elokwentny do bólu. W sumie jedno wielkie kłamstwo i cynizm człowieka, któremu naród (naiwnie) powierzył ciepły fotel w europarlamencie. Kompromitacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

2 Korpus Zmechanizowany ma nowego dowódcę. Panie Rafale jak zobaczyłem ten tytuł w spisie materiałów powiązanych to pierwsza myśl ZIOBRO poszedł do woja. Pozdrawiam i nie przeszkadzam bo widzę że roboty ma Pan Huk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.