Facebook Google+ Twitter

Ziobro złożył apelację w sądzie, ale zapomniał jej podpisać

Były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, a dziś europoseł Zbigniew Ziobro, ma w Krakowie proces z byłym marszałkiem Sejmu, Grzegorzem Schetyną z PO o naruszenie jego dóbr osobistych. W 2011 r. przegrał spór sądowy i wniósł apelację, ale zapomniał ją podpisać. 3 marca sąd z braku podpisu postanowił rozprawę apelacyjną odroczyć.

Sonda

Kto ma rację?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellW Krakowie toczy się sprawa sądowa między byłym marszałkiem Sejmu, Grzegorzem Schetyną a byłym ministrem sprawiedliwości, Zbigniewem Ziobro. We wrześniu 2011 roku krakowski Sąd Okręgowy rozpatrując sprawę postanowił, że Zbigniew Ziobro ma przeprosić Grzegorza Schetynę "za naruszenie jego godności, czci i dobrego imienia".

Wówczas pełnomocnik marszałka Sejmu przyznał, że wyrok jest zadowalający. Europoseł miał nie tylko przeprosić, ale również zapłacić 20 tys. złotych na cel charytatywny. Wyrok był nieprawomocny. Ziobro zapowiedział, że złoży apelację. I uczynił to. W świetle prawa nieważną. Ziobro nie podpisał wniosku.

Proces trwa od kilku lat. Dotyczy wypowiedzi Zbigniewa Ziobry w Radiu Maryja, 17 marca 2009 roku. Wtedy Ziobro - były minister sprawiedliwości - mówił m.in., że Schetyna (wicepremier i szef MSWiA w rządzie PO) jest "ciemną postacią tego rządu (...) człowiekiem, o którym się mówi, że odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane m.in. z nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji" - czytamy w serwisie gazeta.pl

Zbigniew Ziobro, powołując się na rzekome opinie "niektórych posłów PO z kuluarów", stwierdził w toruńskim Radiu Maryja, że Schetyna to "człowiek od brudnych zadań, jego postać jest szczególna, więc jeżeli jest ktoś z nim związany, to rzeczywiście może cieszyć się później poczuciem bezkarności, takie są podejrzenia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

mimi
 • mimi
 • 05.04.2012 09:04

Straciłem zaufanie do Zibry, ale tu okurat się z nim zgadzam. Czy człowiek POwiązany z aferą hazadrdową ma godność, czy zasługuje na zaufanie?. Takim oszusto to tylko ufa Tusek -uf,uf., następna godna zaufania to kopaczka.Tak to są ludzie godni zaufania bo zrobią wszystko aby prawda nie wyszła na jaw aby tusk był ,,nieskazitelny łotr".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z treści artykułu nie wynika kiedy Zbigniew Ziobro wniósł apelację.
Zapowiedź apelacji powoduje, że Sąd sporządza uzasadnienie wyroku na piśmie. Trwa to czasami dłuuugo...
Sekretariat Sądu Apelacyjnego nie powinien przyjąć niekompletnego wniosku, a Sędzia nie powinien wyznaczać terminu wzywając do uzupełnienia braków.
Odraczanie rozprawy to kuriozum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja natomiast dziwię się, jak prawnik mógł się w tak głupi sposób podłożyć:
"Zbigniew Ziobro, powołując się na rzekome opinie <<niektórych posłów PO z kuluarów>>, stwierdził w toruńskim Radiu Maryja, że Schetyna to <<człowiek od brudnych zadań, jego postać jest szczególna, więc jeżeli jest ktoś z nim związany, to rzeczywiście może cieszyć się później poczuciem bezkarności, takie są podejrzenia>>."
Takie powoływanie się na bliżej nieokreślone osoby jest typowe dla dziennikarzy z tabloidów, ale prawnik powinien się tego wystrzegać. Sam się prosił o przegraną w sądzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marysia
 • Marysia
 • 04.04.2012 14:38

Jak taki nieuk mógł być ministrem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma wątpliwości, że Ziobro celowo nie podpisał wniosku o apelację. Prawdopodobnie będzie szukał dalszych sposobów, aby sprawę ciągnąć jak najdłużej, aż się przedawni i nie będzie musiał przepraszać Schetyny, ani płacić 20 tys. zł na cel charytatywny. Rzeczywiście było tak, jak pisze "Igrajek". Ziobro nie podpisał także protokołu z przesłuchań przed Komisją Śledczą w sprawie śmierci byłej poseł SLD, Barbary Blidy. Wcześniej również miał kłopoty z pamięcią, gdy trzeba było coś podpisać dla celów sądowych. Chodziło być może o słynne laptopy służbowe, rozjechane "czołgiem".

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwer
 • obserwer
 • 04.04.2012 11:03

Zgodnie z prawem sad powinien odrzucić apelację i wyrok powinien stać się prawomocny. Zapewne minął czas na apelację .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elka
 • Elka
 • 04.04.2012 10:44

No nie czarujmy się,prawnik i nie wie co robić?! To żart?! Celowe działanie i tyle,proszę Państwa!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polka
 • Polka
 • 04.04.2012 10:33

Ziobro to cyniczny czlowiek. Nie sestem stronniczka Kaczynskiego ale uwazam ze dobrze zrobil ze wyrzycil go partii. On i Kurski powinni dostac wilczy list od polskiego spoleczenstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 04.04.2012 09:59

Jak mnie pamięć nie myli to pan Ziobro nie pierwszy raz zapomina złożyć na jakimś dokumencie , już było tak ,że przez długi czas pan Ziobro unikał złożenia podpisu na swoich zeznaniach przed Komisją Śledczą , a na rozprawy sądowe w swoich sprawach notorycznie się nie stawiał. Więc Sąd powinien podjąć jedyną słuszną decyzje i nie odraczać posiedzenia tylko uznać , że wyrok który zapadł jest prawomocny i już bo w takiej samej sytuacji szary obywatel byłby pozamiatany . Przecież pan Ziobro jest prawnikiem i byłym ministrem sprawiedliwości więc kto jak kto ,ale pan Ziobro powinien znać prawo i respektować je, a nie migać się ,robić jakieś unik tylko stanąć z otwartą przyłbicą i odpowiedzieć za swoje słowa jak to robią Mężowie Stanu za którego chce uchodzić pan Ziobro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak taki prawnik jak Zbigniew Ziobro chce zabrać się do rządzenia?! No, ale mnie zaskoczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.