Facebook Google+ Twitter

Ziobro zrzeknie się immunitetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-02 18:04

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że zaraz po jutrzejszym wystąpieniu w Sejmie zrzeknie się immunitetu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że chce to zrobić dopiero po tym, gdy przedstawi opinii publicznej fakty świadczące, iż jego działania były zgodne z prawem i służyły walce z korupcją. Dodał, że w obecnym postępowaniu przeciwko niemu widzi chęć politycznej zemsty i odwetu za zdecydowaną walkę z korupcją.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie udostępnienia przez Ziobrę prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu materiałów ze śledztwa dotyczącego mafii paliwowej. Miało to miejsce, gdy Ziobro był ministrem sprawiedliwości, a Kaczyński nie pełnił żadnej funkcji rządowej.
Wcześniej do zrzeczenia się immunitetu namawiał Ziobrę marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Polityk Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że nie rozumie intencji posła PiS, który zwleka z rezygnacją z ochrony prawnej.

W odpowiedzi były minister podkreślił, że już wielokrotnie zapowiadał, iż zamierza zrzec się immunitetu. Przypomniał, że zawsze wyrażał swoją gotowość do rezygnacji z niego, ale dopiero po przedstawieniu swych racji w Sejmie. Dodał, że takiej możliwości by nie miał, gdyby wcześniej zgodził się z apelem Bronisława Komorowskiego.

Zbigniew Ziobro zapewnił także, że w jutrzejszym wystąpieniu przedstawi argumenty świadczące o nierzetelnym przygotowaniu wniosku o uchylenie mu immunitetu i braku podstaw formułowanych wobec niego zarzutów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.