Facebook Google+ Twitter

Ziobro zyskał nieoczekiwanego sojusznika, Samoobronę

Samoobrona brała udział w marszach, broniących telewizji Trwam, a jej młodzieżówka w demonstracji w Pabianicach, organizowanych przez Solidarną Polskę. Nowy przewodniczący Samoobrony Andrzej Prochoń nie wyklucza dalszej współpracy z partią Zbigniewa Ziobry.

 / Fot. Tadeusz KowalskiZbigniew Ziobro od czasu afery "przeciekowej" był w ostrym konflikcie z ówczesnym przewodniczącym Samoobrony Andrzejem Lepperem. Nowy szef Andrzej Prochoń obrał zgoła odmienny kurs, być może z racji tego, że nie toleruje Jarosława Kaczyńskiego. Na swojej stronie Samoobrona określa go mianem "wyrafinowanego gracza, obłudnika i cynika".

Samoobrona była obecna na marszach w obronie telewizji Trwam w Rzeszowie i w Nowym Sączu, a jej młodzieżówka na zaproszenie Solidarnej Polski wzięła udział w demonstracji w Pabianicach.

Andrzej Prochoń stwierdził w www.tvp.info, że głównym celem Samoobrony jest występowanie w obronie narodu "w związku z tym pojawiają się tam, gdzie powinni być mądrzy politycy". Prochoń nie wykluczył dalszej współpracy z Solidarną Polską, choć zastrzegł, że między ugrupowaniami nie ma żadnego układu ani porozumienia.

Przewodniczący klubu SP Arkadiusz Mularczyk widzi możliwość współpracy z Samoobroną pod warunkiem, że w działaniach nie będą brać udziału ludzie z aferalną przeszłością. Mularczyk powiedział też, że "część środowisk wiejskich skupionych wokół Samoobrony docenia program rolny Solidarnej Polski i widzi w nas szansę na budowę formacji konserwatywno-narodowej", zastrzegając przy tym, że SP nie zamierza zawierać żadnych porozumień partyjnych. Część polityków Solidarnej Polski twierdzi wprost, że taka współpraca to absurd i może partii bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mirek K
  • Mirek K
  • 30.07.2012 11:16

Każdy sposób współpracy jest dobry ,byle był skuteczny na tyle,by odsunął od władzy tą obłąkaną koalicję PO - PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.