Facebook Google+ Twitter

"Ziobrowanie" Pis-u

Na naszych oczach rozpada się mit o partii skonsolidowanej wokół wodza i zwartej ideowo. Proces wewnętrznej erozji zagraża wszystkim partiom na polskiej scenie politycznej.

"Ziobrowanie"

Tak na własny użytek nazywam proces wewnętrznego różnicowania się i dzielenia struktury partyjnej, który ostatnio najsilniej uwidocznił się w PIS-ie.
To tak, jakby kornik wwiercał się w stare drzewo, "ziobrował" sobie bezczelnie.

Jarosław Kaczyński stworzył partię opartą na jego niepodważalnym autorytecie i wszech kompetencji. Partię-monolit, której spójność i patriarchalny charakter miało wzmacniać konsekwentne akcentowanie jej wyjątkowości. To my jesteśmy
prawdziwymi Polakami i patriotami, "oni stoją po stronie Zomo"; to my stanowi-
-my zagrożenie dla rządzącego "układu"; to my musimy zwierać szeregi, bo jesteśmy w stanie permanentnej wojny o wszystko i ze wszystkimi... Ideowo partia niby była ze społeczeństwem, ale jednocześnie narastał proces swoistej "izolacji".

J. Kaczyński dla "Gazety Polskiej" : "To kurtyna kłamstw, która otacza Prawo i Sprawiedliwość. Znakomita większość obywateli nie jest w stanie dotrzeć do prawdziwych informacji o nas." I to wyłącznie wina wrogich mediów. Kolejne przegrywane wybory przelały czarę goryczy u tych najbardziej ambitnych, którym nie pasowały takie "okopy Świętej Trójcy". Nie sprawdza się wizja prezesa, egotyczny charakter jest jego największym wrogiem. Cóż, nie ma autorytetów na wieczność. Kompetencje trzeba poszerzać. Świat z dnia na dzień się zmienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.