Facebook Google+ Twitter

ZIOBROzujmy sytuację...

Patrząc na mizerne wyniki polskiej frekwencji w eurowyborach, postronny obserwator mógłby odnieść wrażenie, że dla Polaków owo głosowanie miało niewielkie znaczenie ... Paradoksalnie najwięcej namieszać może ono na naszym polskim podwórku.

3
2
7
5
7
5
Nie drodzy państwo, proszę odłożyć kartki i długopisy - to nie są żadne szczęśliwe numerki LOTTO. Przynajmniej nie dosłownie. Przynajmniej nie dla zwykłych obywateli. Pośród naszego licznego narodu jest jednak ktoś, dla kogo owe tajemniczo wyglądające cyferki mogą okazać się przysłowiową "szóstką w totka" na polskiej scenie politycznej. Tym kimś jest nie kto inny jak pan poseł (czy też europoseł elekt) Zbigniew Ziobro, zaś przytoczone na początku cyfry układają się w ciąg, dający dokładną liczbę głosów, jakie były minister otrzymał od wyborców 7 czerwca.

Możemy złorzeczyć: że nie zna angielskiego, że ma problemy z prawem, że nie ma bladego pojęcia o Europie etc, etc ... Wszystko to prawda. Nikt trzeźwo myślący nie wierzył jednak w to, iż Ziobro pojedzie do PE po to, aby aktywnie i efektywnie uczestniczyć współpracować z innymi europosłami. Miał posiedzieć w Brukseli aż atmosfera wokół niego nieco się rozrzedzi, emocje opadną ... I wówczas w pełni glorii i chwały miał powrócić na polską scenę, aby wspomóc PiS w walce o powrót do władzy. Rozwiązanie wydawało się być na pierwszy rzut oka genialne - pan poseł chroniony przez euroimmunitet zagrałby na nosie ścigającej go prokuraturze, a pan prezes Jarosław Kaczyński miał mieć z głowy - przynajmniej na kilka lat - problem młodego człowieka, którego co raz częściej opinia publiczna wskazywała jako potencjalnego lidera PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Całkowicie się zgadzam " nic tak nie ogłupia jak niewiedza"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno jest pewne nic w europarlamencie nie osiągnie i z niczym wróci jak zwykle - puste słowa ów Ziobry - a co do amerykanów i ich wyboru no cóż młoda "Polonia" to nie Polacy tylko amerykanie tak więc nie głosują , GŁOSUJE żelazny elektorat polonijny który cały czas myśli by nas Niemcy i Rosjanie nie napadli i mamy tego efekt w ich wyborze - i nie ma się co dziwić jak to słyszą od głowy Państwa. Do dziś ów amerykanie myślą że żyjemy w innym świecie - boże jak oni się mylą ......... nic tak nie ogłupia jak niewiedza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ziobro nie musi zwiewać przed wymiarem sprawiedliwości. nic mu nie udowodniono i ludzie, co widać w jego poparciu, nie wierzę, że ta nagonka platformerskich mediów jest prawdą. Wystarczy przykład USA - nie mają tam TVN, to PiS ma poparcie ponad 70 proc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa teza... Dla mnie to, co zrobił Ziobro to nic innego jak badanie gruntu, jak daleko może się teraz posunąć. Skarcenie go przez Jarosława Kaczyńskiego, jak jakiegoś uczniaka i brak reakcji Ziobry, to znak, że jeszcze nie czas, by choćby mysleć o walce o przywództwo w PiSie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.