Facebook Google+ Twitter

"Ziobryści" idą na wojnę. Mularczyk: "Widzę w Ziobrze szefa partii"

Zbigniew Ziobro nie zamierza przepraszać za swoje krytyczne słowa wobec PiS. Nie zamierza również kajać się przed prezesem Kaczyńskim. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", "Ziobryści" zwierają szyki i liczą na konfrontację z Radą Polityczną PiS.

 / Fot. PAPZ ustaleń dziennika wynika, iż stronnicy Ziobry podczas nieoficjalnych spotkań mówią o konieczności przetrwania w partii co najmniej do drugiej połowy listopada - czyli do zapowiedzianego na ten czas zebrania Rady Politycznej PiS. Podczas posiedzenia, w którym weźmie udział około 300 członków partii, a na którego czele stanie sam prezes Kaczyński, dyskutować będą o obecnej sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości oraz o przyczynach porażki tej partii w wyborach. Dlaczego "ziobrystom" tak bardzo zależy na "przetrwaniu" do czasu zwołania Rady? "Rzeczpospolita" informuje, że stronnicy byłego ministra sprawiedliwości chcą do tego czasu skupić się na pozyskiwaniu "szabel", które mogłyby poprzeć "ziobrystów" podczas listopadowych obrad partii.

Czytaj także: Wojna w PiS trwa. Błaszczak: Ziobro może zostać zawieszony

Pierwsze głosy niezadowolonych

Spór w Prawie i Sprawiedliwości trwa już kolejny tydzień. Bez konkretnych rezultatów, za to z masą niedopowiedzeń, insynuacji i wzajemnych złośliwości. Zaczęło się od niejasnych wypowiedzi europosła Tadeusza Cymańskiego (jednego z "ziobrystów"), który w nieoficjalnej wypowiedzi dla portalu wprost24.pl zasugerował, iż w PiS-ie jest "autokracja i dyktatura". Po nim burzę wywołał sam Zbigniew Ziobro (grupujący wokół siebie oddanych zwolenników, nazywanych umownie "ziobrystami"), udzielając wywiadów, w których otwarcie wzywał do modernizacji PiS i zmiany sposobu prowadzenia polityki przez tę partię.

"Ziobro już jest poza PiS"

Ziobrę w ostrych słowach skrytykowali jego koledzy z partii: "Ziobro popełnia bardzo poważny błąd polityczny (...). Wywołuje wilka z lasu, albo demony. Powinien mieć świadomość konsekwencji swoich słów" - mówił kilka dni temu w telewizji TVN24 szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.

Co o konflikcie "ziobrystów" z pozostałą częścią partii sądzą inni politycy PiS? "Nie wydaje mi się, żeby konflikt udało się bezboleśnie wyciszyć i zakończyć (...). można się spodziewać, że na posiedzeniu rady spór rozgorzeje z nową siłą" - mówi "Rzeczpospolitej" Jacek Sasin, były minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, przekonuje z kolei, że jeśli dojdzie do ewentualnego "rozstania" "ziobrystów" z macierzystą partią, to nie będzie to "tragedia", a zwykły "epizod". Inni politycy tego ugrupowania (głównie wywodzący się z tzw. "zakonu PiS", czyli środowiska dawnego PC) sugerują, że "Ziobro już jest poza PiS".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:26

)ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 31.10.2011 15:51

z DWOJGA ZŁEGO WOLĘ KACZYŃSKIEGO!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 31.10.2011 15:15

rzecz w tym ze prawica jest zjednoczona ale robi sie wszystko aby ja rozbic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BOLO
 • BOLO
 • 31.10.2011 15:04

bezpartyjny. 12:04

Ojciec Dyrektor nie ukradł tych cegiełek, On je tylko łaskawie przyjął pod swoją opiekę.Nie potrzebował stoczni morskiej bo Toruń nie ma przecież bezpośredniego dostepu do morza, a idea budowy nowej Arki nie wystartowała.A więc zużył miliony na zbożny cel, być może wpuścił je w odwiert geotermalny, a z takiej głębokości trudno je wydobyć. Dobry i pobożny człowiek ten Dyrektor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie oczekiwałbym jednak zbyt wiele po obecnych "ruchawkach" w PiS. Wciąż brakuje w niej ludzi z charakterem, którzy mogliby wspólnie doprowadzić do jej odnowy i przekształcenia w nowoczesną partię prawicową.Każda rewolucja potrzebuje jednak nie tylko przywódców, ale przede wszystkim wykonawców. A w PiSie tłum biernych, miernych ale wiernych. Nawet nastepne przegrane wybory nie zmienią ich mentalności.
Opinia Cymańskiego o partyjnej armii pochlebców na pewno nie została wyssana z palca.

PS. W sumie to żal, bo dla dobra Polski , polska prawica powinna się zjednoczyć i być siłą napędową.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 31.10.2011 13:46

marzenie levego:jeden narod jedna partia jeden przywodca.Bedzie chlopina mogl patrzec na rece wladzy tylko co z tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 31.10.2011 13:20

Jaki litościwy ten Arkadiusz,to wynik czytania przez 20 lat GW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezpartyjny
 • bezpartyjny
 • 31.10.2011 12:04

Rychu@a z czego to cie platforma okradla przypomne ci jak kradl PiS z o.Tadeuszem te wspaniale cegielki na ratowanie stoczni gdzie te miliony bo stocznia ich nie dostala Rychu no gdzie pytam sie jak kogos oskarzasz to pisz o wszystkich chyba ze jestes zagorzalym fanem pisu i widzisz tylko jednastrone medalu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda P. i S.
Partia słabnie bez względu na wynik tego sporu.
Bidulka...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 31.10.2011 10:22

>>>>>Dzisiaj w "Super Stacji",pan Piskorski mówił bardzo ciekawie, jak to wygląda w Platformie neutralizowanie przeciwników Tuska ,kto nie jest z nim dostaje wilczy bilet tylko w jedną stronę. Do PO nie ma powrotów. Przychodzą tylko skompromitowani z innych partii ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.