Facebook Google+ Twitter

"Ziobryści" piszą do Kaczyńskiego. Domagają się kongresu i zmian w PiS

"Zamiast na pracy nad poprawą działania partii i zapewnieniu zwycięstwa polskiej prawicy, koncentruje się Pan Prezes na tym, by Pańska osobista władza nad partią nie doznała najmniejszego uszczerbku..." - napisali w liście do Jarosława Kaczyńskiego "Ziobryści". I domagają się zwołania Kongresu.

 / Fot. PAP"Mija 7 dni od wykluczenia nas na wniosek Pana Prezesa z Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja ta prowadzi do podziału polskiej prawicy. Pomimo
kończącego się terminu na odwołanie od tej decyzji wciąż nie otrzymaliśmy ani jej treści ani tym bardziej uzasadnienia" - piszą Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański.

W liście, do którego dotarł TVN24,, "ziobryści" piszą o publicznym ferowaniu wyroków, co wg nich, potwierdza tezę o braku demokracji w PiS. Jarosławowi Kaczyńskiemu wytykają 6. z rzędu przegrane pod jego przewodnictwem wybory, co w naturalnej konsekwencji dało władzę PO.

"Wbrew zapewnieniom Pana Prezesa nigdy po przegranych wyborach nie
było w PiS poważnej debaty o błędach i koniecznych zmianach" - zarzucają europosłowie, twierdząc, że i tym razem debata ograniczyła się do "ustawionych ataków" na nich. "Zamiast na pracy nad poprawą działania partii i
zapewnieniu zwycięstwa polskiej prawicy - koncentruje się Pan Prezes na tym, by Pańska osobista władza nad partią nie doznała najmniejszego uszczerbku, mimo, że nic jej nigdy ani faktycznie ani formalnie nie zagrażało".

Europosłowie, jeszcze raz proponują Kaczyńskiemu, by wycofał się z decyzji o wykluczeniu ich z PiS, która spowoduje podział na polskiej prawicy. Domagają się też zwołania Kongresu Statutowo-Programowego, na którym PiS dokona analizy porażek. Zapowiedzieli pojawienie się na najbliższej Radzie Politycznej, bo jak twierdzą "wobec nieprawomocności decyzji" o ich wykluczeniu, nadal czują się członkami PiS.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Aleksandra
 • Aleksandra
 • 17.11.2011 05:34

Najlepsze scenariusze pisze życie.Jedni odchodzą,drudzy przychodzą.Polityka w pewnym stopniu "odmóżdża"człowieka.Nawet w religiach istnieją luki,które powodują napięcia.Wiele rzeczy związanych z naszym rozumieniem zostało z góry ustalone bez naszej wiedzy.Słowa mogą zostać wypaczone i użyte do manipulowania,zamiast informowania.Przesympatyczny Jarosław już w Piątek podejmie decyzje swojego życia, lecz i on również nie jest wieczny.Co zostawi po sobie.Eurodeputowani na razie miotają się,tak naprawdę sami nie wiedzą jaką wybrać opcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co zrobi Kościół z tą prawicową frondą? Kogo poprze,młodych wilków czy przywódcę potężnego stada. Ziobryści zdają sobie sprawę, że bez wyeliminowania z gry Jarosława Kaczyńskiego skazani są na nieuchronną porażkę,Na prawo od Platformy jest jednak miejsce tylko dla jednej, dużej partii.Dlatego skoncentrują się na podsycaniu fermentu w PiS-ie, czyli chcąc nie chcąc na demontażu prawej strony sceny politycznej.Trzeba chyba napisać "ciąg dalszy nastąpi" i czekać na rozwój sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hiroo Onoda
 • Hiroo Onoda
 • 15.11.2011 13:34

propozycja: bułka, pigułka i "coś" do łapy

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
 • S.O.
 • 15.11.2011 09:57

Wygląda na to,ęe z partii odeszli ci chociaż trochę bardziej normalni. I jest walka. Niech się biją ! Będzie zabawa !

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
 • S.O.
 • 15.11.2011 09:56

Wyglada na to,ze z partii odeszli ci chociaż trochę bardziej normalni. I jest walka. Niech się biją ! Będzie zabawa !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kibic nie kibol
 • Kibic nie kibol
 • 15.11.2011 07:54

Smutno się patrzy na facetów (podobno), którzy łażą przed kamery różnej maści i wygłaszają wyłącznie pochwały prezesa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie wiem, do jakiego stopnia czują się zawiedzeni (oszukani) wyborcy, którzy głosowali na ziobrystów: wszak było to głosowanie na PiS z całym dobrodziejstwem inwentarza i prezesem takim, jaki był, jest i będzie.
Kogo teraz reprezentują posłowie, ktorzy tworzą orszak "trzech króli"?
Z całą pewnością NIE reprezentują oni swoich wyborców, ponieważ, po wyrzuceniu ich z partii - przestali reprezentować partię prezesa. Powinni więc złożyć mandaty poselskie, ponieważ nie są już reprezentantami tych ludzi, ktorzy im mandaty powierzyli.
Wyborcy ziobrystów kupili sobie kota w worku i będą partycypować ze swoich podatków w apanażach tej grupy.
Sprawa trzech europosłów jest bardziej skomplikowana, bo ich wyborcy, z racji innego systemu wyborczego, rekrutują się zapewne nie tylko ze zwolenników PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
 • Jan
 • 15.11.2011 01:14

Oj tam, p.Marto,że też jeszcze nie rozszyfrowała tego całego politycznego bajzlu-przecież jest pani z mojej epoki.Bo ja odkąd się urodziłem to ciągle tylko słyszę o kryzysie. 1956, 1960, 1970, 1980, 2011,2050... To już wyświechtany slogan na usprawiedliwienie swej nieudolności w rządzeniu.
Przecież to ich koledzy-bankierzy ich tak "urządzają" (albo wspólnie to ukartowują) żeby narodowi wmawiać kryzys. A czy któryś z nich na czas tego kryzysu np. postanowił sobie zmniejszyć pensję,albo zrezygnować z poselskiej diety,albo odłożyć zakup zbędnych samochodów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie, bardzo poważny problem w postaci kryzysu mamy wszyscy - nie jestem wyjątkiem. A parlamentarzyści, właśnie usunięci z PiS-u, będą się teraz zajmować tworzeniem nowej partii, zamiast pracować nad rozwiązaniem tego problemu. Odkąd przekroczyli próg parlamentu, nie są już osobami prywatnymi, tylko przedstawicielami społeczeństwa. Ci, którzy ich wybrali, głosowali na program PiS - pytanie, jaki będzie program partii, którą chcą utworzyć. Nie razi Pana, że partia, która tak lekceważy wyborców, używa biblijnej retoryki:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto, co pani ma taką obsesję na tle tego PIS-u? Czy nie ma pani poważniejszych problemów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.