Facebook Google+ Twitter

"Ziobryści" poza PiS. "Chcieliśmy naprawy polskiej prawicy"

Komitet Polityczny PiS podjął w piątek decyzję o wykluczeniu z partii Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Jak skomentowali decyzję partii wyrzuceni "ziobryści"? "Naszą intencją było ratowanie PiS" - mówią zgodnie.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiJacek Kurski w "Rozmowie bardzo politycznej" w TVN24 powiedział, iż liczył się z tym, że mówiąc publicznie o potrzebie zmian w partii, poniesie konsekwencje. "Wiedziałem, że podejmuję ryzyko" - stwierdził. Kurski przekonywał jednocześnie, że po szóstych przegranych wyborach przez PiS, ma prawo krytykować oficjalną linię partii. Według europosła "przestaje być śmieszne to, że Platforma Obywatelska mimo fatalnych rządów dostała mandat na następne cztery lata".

Kurski przekonywał, że intencją "ziobrystów" nie było dokonanie rozłamu w partii. "Chodziło o naprawę polskiej prawicy" - stwierdził europoseł. Podkreślił, iż cała trójka wyrzuconych posłów będzie starała się o "uruchomienie procedur odwoławczych". Kurski zaznaczył, że chce być "uczciwy wobec swoich wyborców". W jaki sposób motywował nawoływania "ziobrystów" do konieczności przeprowadzenia zmian w partii? "Naszą intencją była próba uratowania PiS i zawrócenie partii z tej drogi, na którą właśnie wkroczyła. Drogi wyrzucania z niej siłą" - mówił.

Kurski wyraził przekonanie, iż Prawo i Sprawiedliwość w obecnej formule nie jest w stanie wygrać żadnych kolejnych wyborów. "Ta czaszka już się nie uśmiechnie" - stwierdził enigmatycznie.

Jacek Kurski współpracował z Jarosławem Kaczyńskim od kilkunastu lat. Współtworzył między innymi kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości przed wygranymi przez tę partię wyborami parlamentarnymi w 2005 roku.

Kurski pytany wczoraj, czy chciałby podziękować za coś Jarosławowi Kaczyńskiemu, odpowiedział: "Chciałbym podziękować mu za chwile, które były wielkie. Za to, co nas łączyło".

Wyrzucony z PiS-u europoseł wyraził pewność, że "prawica kiedyś wygra". "Nawet, jeśli miałaby to być prawica bez Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił.

Jak ostatnie chwile w Prawie i Sprawiedliwości wspomina inny wykluczony z partii europoseł, Tadeusz Cymański? "Zapamiętam uścisk dłoni prezesa i apel, by nie narosła między nami wrogość" - mówił polityk w telewizji TVN24. Dodał, że był to dla niego "bardzo smutny moment". Cymańskiego zdziwiły wnioski wysunięte przez rzecznika dyscypliny PiS, Karola Karskiego: "Kontrast pomiędzy przebiegiem przesłuchania, a konkluzją był dla mnie uderzający" - stwierdził europoseł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

@levy- gdybym była "pisówką" nie miałabym powodu do ukrywania tego faktu. To żaden wstyd głośno, otwarcie i z odkrytą twarzą wyrażać swoje poglądy. A człowiek inteligentny powinien szanować cudze poglądy. Ciekawe od kiedy dla ciebie członkowie PiS to ważni ludzie? Podchodzisz do wszystkich i do wszystkiego bez dystansu. Jak dotąd nie możesz pochwalić się własną twórczością, nie czytasz uważnie cudzych tekstów ani komentarzy. Czepiłeś się mnie jak pies nogawek i ujadasz. Żal mi ciebie. Jesteś niedowartościowanym , rozchwianym emocjonalnie małym człowieczkiem. Mimo wszystko a może właśnie dlatego mogę ci pomóc, sponsorując wizytę u wiadomego lekarza. Jesteś przewidywalny więc nie sil się na odpowiedź. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 06.11.2011 22:36

@levy , e- jakie to to wielkie i wspaniałe. Kryć się za nikiem i jeździć bez pardonu po osobie(kobiecie), która ma inne niż wy zdanie. Bez argumentów, bez dyskusji tylko czepianie się. Chamstwo i śmierdzące tchórzostwo. Sami sobą niczego nie przedstawiacie, niczego nie piszecie , wasze komentarze dotyczą nie tekstu lecz wypowiedzi innych. Obserwuje te personalne nagonki od dawna i zastanawiam się dlaczego redakcja milczy, dlaczego wielu tu piszących nie reaguje na te ataki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek K.
  • Marek K.
  • 06.11.2011 19:26

Panie Prawy. Nic nie zmyśliłem. Pierwszy "szaleństwa" użył pan redaktor prowadzący program na tvn24. Pani Staniszkis rozmawiała z nim później. Musiał pan za późno włącz odbiornik. Pozdrawiam i polecam otworzyć oczka, POsłuszni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 06.11.2011 07:36

@Pani Wieczorek i pan Koźmiński zapisać się do PiS , brakuje im takich światłych ludzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Prawy
  • Prawy
  • 06.11.2011 07:27

Pani Wieczorek to taka bezkrytyczna "pisówka ' .Tyle się dzieje w PiS -ie ,odejście bardzo ważnych osób a pani Wieczorek jak Błaszczak : a bo Platforma to i tamto. Jak się nie ma argumentów na swoich to jazda po przeciwnikach. Czy jest pani zdolna na jakikolwiek obiektywny komentarz ? Będzie zadyma w PO będziemy pisali o PO . Póki co pani partia się sypie a pani pisze ,że deszcz pada. Łaska pańska .....Ziobro , Kurski , Cymański, Kempa ,Mularczyk , Dera - to taki mały pikuś dla PiS , niech odchodzą nic się nie dzieje ? Co do PO weź sobie pani na wstrzymanie do 8 XI i spokojnie wysłucha Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I za komentarzem Magdy Wieczorek:"Ci panowie chcieli odejść z PiS i mieli do tego prawo. Tylko po co ta cała celebra..." Pozdrawiam Pani Madziu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawa polskiej prawicy? Panowie - z gówna bata nie ukręcicie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 05.11.2011 22:43

wam moze nie.A nam?

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Romanie,
Niech Pan nie histeryzuje. IV RP już dawno nie ma.Nic złego nam nie grozi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Marto,
zamieszanie jak nie wiem co...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.