Facebook Google+ Twitter

"Ziobryści" ruszają w Polskę. Ogłoszą plan na zwycięstwo prawicy

Na konferencji prasowej, która miała miejsce w Sejmie, Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wraz z innymi posłami klubu "Solidarna Polska" ruszy w kraj, aby spotkać się ze swoimi wyborcami. Europoseł wypowiedział się też ws. wyrzucenia z Prawa i Sprawiedliwości.

Sonda

Czy nowa partia Zbigniewa Ziobry odniesie sukces?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellW najbliższą niedzielę, czyli 20 listopada br., Zbigniew Ziobro wraz z innymi posłami zrzeszonymi w klubie "Solidarna Polska" ruszą w trasę po kraju. Europoseł zapowiada, że chce spotkać się i porozmawiać ze swoimi wyborcami.

"Doprowadzimy do zwycięstwa"

Europoseł zaznaczył, że chce walczyć o polską prawicę, bo zależy mu na Polsce nowoczesnej, która jednocześnie opierać się będzie na tradycyjnych wartościach. "Chcemy Polski solidarnej i sprawiedliwej wobec obywateli. Chcemy urzeczywistnić nadzieje bardzo wielu Polaków. Naszym celem jest zwycięstwo i doprowadzimy do zwycięstwa" - dodał.

Były poseł partii Kaczyńskiego powiedział także, że ani on, ani jego zwolennicy, nie był przygotowany na wyrzucenie z PiS. Wobec powyższego "Ziobryści" ruszą w Polskę bez żadnego logo, bez nazwy nowej partii, czy choćby projektu jakiegokolwiek statutu. Europoseł podsumował, że do końca wierzył w jedność Prawa i Sprawiedliwości.

Jedność polskiej prawicy

Ziobro oświadczył także, że wraz ze swoimi kolegami (Tadeuszem Cymańskim i Jackiem Kurskim - przyp. red.) dołożył wszelkich starań, aby "utrzymać jedność prawicy" i pozostać w PiS. Decyzja Sądu koleżeńskiego była jednak inna i "Ziobryści" zostali z partii wyrzuceni.

Za tę postać rzeczy europoseł obwinia samego szefa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego: "Zrobiliśmy wszystko, żeby utrzymać jedność polskiej prawicy, jedność PiS, ale za sprawą decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego i władz naszej jeszcze do niedawna wspólnej partii, podział stał się faktem".

Źródło: Rzeczpospolita.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

gorol
  • gorol
  • 20.11.2011 17:27

ziobrzysci ruszaja w polske.kraj by odetchnal gdyby ruszyli w swiat.moze z cejrowskim boso...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.11.2011 14:06

Za czyje pieniądze ruszają w Polskę - za własne czy za pieniądze z budżetu, o które tak "walczą dla biednych i rodzin"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.radio.kielce.pl/page,,Apel-dzialaczy-PiS-u-do-Beaty-Kempy-o-zlozenie-mandatu-poselskiego,944ae4b7c029ab6762bb01fa317a7a07.html

"Świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali dziś do byłej już liderki ugrupowania w regionie Beaty Kempy o złożenie mandatu poselskiego. Poseł Krzysztof Lipiec mówi, że w sytuacji, kiedy Beata Kempa nie chce skorzystać z propozycji Komitetu Politycznego ugrupowania i wrócić do klubu parlamentarnego PiS, to honor nakazuje rezygnację z mandatu poselskiego."

Podobna sytuacja koże miec miejsce w innych okręgach, gdzie wyborcy zostali w ten sposób "zrobieni w konia".
Głosowali na PIS Kaczynskiego, a teraz wolni najmici Ziobry ruszają w Polske i będa usiłowali metodą Palikota zgrmadzic wokół siebie nową partię. Tyle, że tu trzeba wyborców odciągnac najpierw od Kaczynskiego rdzenia, a to może sie okazać trudniejsze, niz w przypadku ruchu Palikota: on zagospodarował bezprizornych a ziobrysci muszą przekonać przekonanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 20.11.2011 00:56

Zapraszam ziobrystów do Gdyni!Tu zdobyli mandaty do sejmu Miler i Biedroń.Przyniosę Wam różę o nazwie sarkazm!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 19.11.2011 22:14

Becikowe akurat było od samego początku skończoną głupotą. Pieniądze śmieszne, z tego co udało mi się zorientować to jego wypłacenie powodowało odebranie różnego rodzaju zasiłków (dokładnie nie pamiętam już jakich) tym co naprawdę z nich potrzebowali korzystać i rodziło niestety też patologię gdzie brało się kasę za dziecko, przechlało (nazwijmy rzecz po imieniu) i potem wszystko szło już jak zwykle czyli rodzice chlali, a dzieciak chował się "sam".
Za Romkiem, przyznam się szczerze, tęsknię. Miał swoje wady, ale miał i zalety w formie wyciągania ciekawostek i jako opozycja był świetny.
Co do "ziobrystów" to dla mnie ta sama klika tylko pod nową nazwą, ale niestety ludzie "są ślepi" i patrzą tylko na nazwę, nie na to co za nią stoi :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba ma pan rację, panie Przemysławie, bo ludzie maja bardzo krótką pamięć.

"Ciemny lud wszystko kupi", jak mówił Jacek Kurski, który głosował przeciwko becikowemu, a na głosowaniu w sprawie ulgi prorodzinnej 1200 zł na dziecko z wniosku LPR był nieobecny. Również Cymański głosował przeciwko uldze prorodzinnej.

Dla przypomnienia podaję link:
http://www.youtube.com/watch?v=TQWsQVUhYc4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Partia Zbigniewa Ziobry pewnie przekroczyłaby próg wyborczy, gdyby wybory odbyłyby się dziś. Ale nastepne dopiero za cztery lata. (chyba, że będą przyspieszone) i co wtedy będzie z SOLIDARNĄ POLSKĄ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.