Facebook Google+ Twitter

"Ziobryści" spóźnili się na spotkanie z rzecznikiem dyscypliny PiS

Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański mieli stawić się na spotkanie z rzecznikiem dyscypliny PiS, Karolem Karskim, o godzinie 12. Jak informuje TVN24, "ziobryści" nie dotarli na czas, ponieważ Zbigniew Ziobro odbierał dziś ze szpitala żonę i nowo narodzone dziecko.

 / Fot. PAPWedług informacji portalu onet.pl, rzecznik dyscypliny PiS miał rozmawiać o godz. 13 z Jackiem Kurskim, natomiast spotkanie z Cymańskim przewidziane było na godzinę 14. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, wszyscy trzej europosłowie stawią się ostatecznie w warszawskiej siedzibie PiS po godzinie 13.

"Ziobryści" nie przyjadą na spotkanie sami. PAP informuje, że europosłowie na rozmowę z Karskim wezmą ze sobą świadków, swoich partyjnych kolegów. Wśród nich ma być m.in. posłanka Marzena Wróbel, znana z prac w poprzedniej kadencji Sejmu w tzw. komisji naciskowej, zajmującej się rzekomym wykorzystywaniem służb specjalnych w czasach rządów PiS. Cymański w TVP Info określił Wróbel jako osobę "świetnie orientująca się w sprawach społecznych".

Europoseł stwierdził też, iż warto zastanowić się nad tym, co jest krytyką oficjalnej linii partii, a co jest jawnym jej szkodzeniem. Według Cymańskiego granica w tym przypadku jest bardzo płynna. "W swoich różnych wypowiedziach ośmieliłem się powiedzieć tylko, że mam nieco inne zdanie, inną ocenę naszych różnych dokonań" - mówi polityk PiS. Dodał, że uważa, iż "w demokracji silna partia nie powinna obawiać się krytycznej refleksji". Co Cymański sądzi na temat spotkania z Karskim? "Nie wiem, czy to będzie dzień sądowy, czy sądny" - stwierdził.

Zachowanie europosłów skomentowała w telewizji TVN wiceprezes PiS, Beata Szydło. "Propozycja złożona przez prezesa Kaczyńskiego jest aktualna (chodzi o "kompromis" mający polegać na zrzeczeniu się funkcji partyjnych przez Ziobrę i Kurskiego - przyp. red.). Teraz panowie muszą podjąć decyzję". Szydło dodała, że "sprawa ta musi być szybko rozwiązana".

Spotkanie europosłów ma zadecydować o ich dalszej przyszłości w partii. Jak podaje portal tvn24.pl, prezes Jarosław Kaczyński przyjechał do siedziby partii już o godzinie 11.

W środę Komitet Polityczny PiS zdecydował, że Zbigniew Ziobro ma zrzec się funkcji wiceprezesa partii, natomiast Jacek Kurski powinien zrezygnować z praw członka Komitetu. "Ziobryści" nazwali tę decyzję "upokarzającą". Zebranie Komitetu ma ponownie odbyć się dziś wieczorem.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 05.11.2011 20:48

mnie sie wydaje że kaczynski już nie panuje nad sytuacja skoro taki karski jest sędzią właściwie z indywidualności to on PREZES w PIS został teraz sam

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 05.11.2011 20:44

rzeczywiście to skandaliczne że sędzią dyscypliny w PIS jest człowiek o takiej przeszłości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać jak w PiSie wygląda demokracja poseł Karski sędzią sądu koleżeńskiego?Sędzią powinien być człowiek o nieposzlakowanej opinii a nie poseł,który ma prawo gdzieś przynosił wstyd za granicą,a teraz jest wielkim sędzią,takimi ludźmi otacza się prezes.Dziwię się że jeszcze są ludzie,którzy popierają tą frakcję polityczną tak jakby nie było innych partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zofia
 • zofia
 • 04.11.2011 21:15

Pan Karol ma gówno do gadania. Pan Karol za kołnierz nie wylewa, bo ma brzydką żonę i pije z rozpaczy ! Pan Jarek każe dać Ziobrzystom po jajcach to pan Karol będzie im młotem jajca rozbijał. Pan Karol nie tylko z pozuru jest chamem. On taki jest. Takie zapite i zasmarkane ryło pisowskie. Buc 1

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 04.11.2011 18:46

panie Karski niech pan zaplaci za zniszczonego meleksa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 04.11.2011 18:15

to chyba nie ten karski rzecznik dyscypliny pisu który wyprawiał cuda meleksem na cyprze i poszukiwany policja cypryjska?i to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk PIS by sie tak nie ośmieszał prawda?!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak wygląda demokracja w PiS-ie. Po co ci wszyscy posłowie są w tej partii , skoro władzę i tak sprawuje tylko jeden człowiek? Dziś w telewizji Trwam widziałem wywiad z jedną z "ziobrystek". Zdaje się, że o. dyrektor popiera Ziobrę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antoni Singer
 • Antoni Singer
 • 04.11.2011 15:46

"Ziobryści" nie spóźnili się na spotkanie z rzecznikiem dyscypliny PiS ,Karskim !
Oni pokazali co o nim i Kaczynskim myślą i jak ich traktują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.