Facebook Google+ Twitter

"Ziobryści" założyli klub "Solidarna Polska". Mularczyk przewodniczącym

Wykluczeni z PiS europosłowie Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański oraz Jacek Kurski zakładają klub w Sejmie "Solidarna Polska". Znajdzie się w nim m.in. Beata Kempa oraz Arkadiusz Mularczyk.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiJak informuje TVN24, Zbigniew Ziobro stwierdził, że ukonstytuował się klub sejmowy "Solidarna Polska", którego przewodniczącym został Arkadiusz Mularczyk. W jego skład weszło 17 posłów i posłanek.

Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że nie chce aby posłowie odchodzili z PiS, a w przypadku gdyby Ziobro, Cymański oraz Kurski wrócili do partii Jarosława Kaczyńskiego, klub "Solidarna Polska" połączy się z klubem PiS.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że "Solidarna Polska" nie chce łączyć się np. z PJN i tworzyć nowej formacji politycznej. Celem klubu jest "scalenie" z PiS. Według niego, teraz inicjatywą powinni wykazać się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Ziobro stwierdził, że celem klubu "Solidarna Polska" jest zwycięstwo prawicy, zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości.

W klubie Solidarna Polska, oprócz Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego, Zbigniewa Ziobry i Arkadiusza Mularczyka, znaleźli się m.in. Beata Kempa oraz Andrzej Dera.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Pani Marto z pewnością jest pani wyjątkową Polką lecz miedzy nami jest różnica w postrzeganiu partii politycznych i co one reprezentują. To że PIS opuszczają kolejni politycy nie jest w mojej ocenie powodem aby mieć "alergie" na PIS. Poszczególne partie tworzą ludzie i na postawie ich decyzji, dokonań obecnych i w przeszłości ukształtowała się moja preferencja polityczna. W mojej ocenie popieranie partii PO,SLD,RPP,PSL jest zachowaniem irracjonalnym którego nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, nie wiem, czy ma sens dzielenie Polaków w zależności od tego, na kogo głosowali (lub nie głosowali).
Pan twierdzi, że racja jest po stronie zwolenników PiS-u, ja mam na tę partię alergię, a jednak nie czuję się gorszą Polką niż Pan. Proszę mi wierzyć, chciałabym, żeby w Polsce istniała opozycja szczerze zatroskana o dobro kraju - mieszkam tu, nie zamierzam emigrować, więc nie jest mi obojętne, w jakich warunkach przyjdzie mi żyć. Jednak nie jestem w stanie przypisywać PiS-owi zbawczej roli, skoro po raz kolejny partię opuszczają ludzie wysoko postawieni w jej hierarchii i przez nią rekomendowani w wyborach, a po odejściu (lub wyrzuceniu) ostro krytykują prezesa. W tej sytuacji są bowiem tylko dwie możliwości, obie podważające zaufanie do PiS-u:
- są to ludzie małego formatu, żądni jedynie władzy i pełnego "koryta" - otaczanie się takimi ludźmi świadczy o naiwności pana Kaczyńskiego
- ich intencje są czyste, zaś prezes kurczowo trzyma się władzy, nie dopuszczając do zreformowania PiS.
Żadna z tych opcji nie wróży dobrze, jeśli chodzi o przyszłość opozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto pisząc "sól Polskiej ziemi" miałem na myśli wyborców PIS niekoniecznie posłów.Parlamentarzyści którzy prowadzą dyskusje za pośrednictwem mediów nie są poważnymi politykami takich należy natychmiast wyrzucać z partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisława Kordycka
  • Stanisława Kordycka
  • 08.11.2011 18:04

Na fakcie , że w PiS robi się wreszcie normalniej wygra tylko i wyłącznie Polska.
PiS ma całkiem dobry program ale jest on przykrywką dla oszustów i cwaniaków , którzy na oszustwie doszli do swej pozycji w PiS i są parlamentarzystami , niestety .
Skrót PiS jest taki:Pomawiać i Szkalować

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 08.11.2011 17:28

szokujące ze niektórzy dziennikarze choćby warzecha zamiast pisać o istotnych sprawach dla polski pomijaja rozpad PIS milczeniem i pisza o niczym o jakiś dyrdymałach i księżycolandach wiem ze to temat niewygodny bo rozkłada sie własny wyimaginowany świat ale czyż zaślepienie jest takie mocne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 08.11.2011 16:05

Tam w tym PiS-ie kłębi się żmijowisko .Tam nie ma wzajemnego zaufania. Po co tacy w parlamencie ? Czy w takiej atmosferze można coś zrobić dla wyborców ? Ziobryści kontra Kaczyści - -to ma budować ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Budyński
  • Budyński
  • 08.11.2011 12:28

Jesteś wyleniałym lemingiem , osobniku Jerzy Konopka .Nauczono cię w polskim ZOO po polsku pisać ale piszesz po swojemu w języku PiS lemingów .Co do meritum , to uważam PiS jako najgorsze co mogło w wolnej i suwerennej Polsce powstać .PiS jest w wyraźny sposób wrogiem wszystkiego co jest dobre w nas Polakach i w Rzeczpospolitej .Tak !!Jarosław Kaczyński , Antoni Macierewicz (obaj ukrywają się pod typowo polskimi nazwiskami) musza pójść pod osąd
Trybunału stanu .Skoro są polskimi obywatelami , niestety ,na nieszczęście nasze i Rzeczpospolitej Polskiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało co mnie dziwi, bo już wiele cudów w wykonaniu panów przyPiSanych do pna Kaczynskiego widziałam, ale dzisiej pan Kurski zaczął kolejny rozdział: krytykę polityki ich własnych rządów, które do tej pory, wg.pisowców uchodziły za doskonałe.

Tylko ludzie z miedzianymi czołami są zdolni do mówienia tego, co nachalnie wciskaja w charakterze kitu swoim własnym wyborcom. Wydawać by się mogło, że nawet bezczelnośc Kurskiego ma swoje granice; okazuje się, że nie.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,10607109,Kurski_krytykuje_Kaczynskiego__15_zl_dla_pani_Halinki_.html?lokale=warszawa

"- Stawianie na Zytę Gilowską było powrotem do Polski liberalnej. Błędem była obniżka podatków dla bogatych. Błędem było obniżenie składki rentowej. Bo to pozostawiło w kieszeni pani Halince, pracującej na kasie w Biedronce, 15-30 zł miesięcznie; a Kulczykowi czy Krauzemu miliardy rocznie. Błędem było zlikwidowanie podatków od spadków i darowizn bez żadnego górnego limitu - tak Jacek Kurski krytykował rozwiązania wprowadzone przez rząd tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość."

Wyhodował sobie pan Kaczyński klasyczne "żmije na własnej piersi" - co nie znaczy, że mi go żal!
A pani Kempa - poszła za swoim idolem, licząc na awans przy boku...

http://wyborcza.pl/1,82709,4511725.html
"Jej największym bożyszczem jest Ziobro. Kaczyński jest drugi
Dożynki w Sycowie. Kilkuset widzów, na scenie kabaret Klika nabija się ze Zbigniewa Ziobry i Przemysława Gosiewskiego. Przygląda się temu Beata Kempa, sycowianka, posłanka PiS i wiceminister sprawiedliwości. W końcu nie wytrzymuje, bierze mikrofon, przedstawia się i mówi do artystów: - Jeszcze dzisiaj możecie się bawić, jeszcze dzisiaj burmistrzem jest mój przeciwnik polityczny, który wam wypłaci honorarium...."

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to, a nie ślepe uwielbienie dla Tuska, jest jedną z przyczyn faktu, że niejeden Polak woli nie iść do urny lub zagłosować na inne ugrupowanie, niż oddać głos na PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żarty na bok, Panie Konopka. Kto jest "solą polskiej ziemi"?
Posłanka Kempa, która nie osiągnęłaby nic bez poparcia Kaczyńskiego, miała z jego poruczenia naprawiać butwiejące świętokrzyskie struktury partii, była "baronową" PiS?
Proszę zajrzeć na jej stronę, poczytać, z kim TERAZ rozmawia: Lis, Olejnik, dziennikarze Gazety Wyborczej.
A może europoseł Kurski, który właśnie zwierza się "wrażym" mediom:
"Sytuacja w partii jest taka, że skojarzenia nasuwają się same. Na posiedzeniu klubu prezes nie udzielił nikomu głosu, przetrzymywał mikrofon, nie dopuścił ludzi do komisji skrutacyjnej, w sposób problematyczny liczył głosy podczas głosowania i kazał posłom podpisywać deklaracje lojalności. To parodia demokracji."
"Zamierzaliśmy naprawiać Prawo i Sprawiedliwość i dopiero za te szlachetne zamiary zostaliśmy z tej partii wyrzuceni"
Czy tych kilkunastu parlamentarzystów-secesjonistów, o których mowa w artykule?
Czyżby oni wszyscy, podobnie jak wcześniej twórcy PJN, przejrzeli na oczy dopiero po wyborach, kiedy już zdążyli skorzystać z partyjnego wsparcia?
Sytuacja się powtarza - osoby, które zyskały zaufanie wyborców dzięki temu, że podpisały się pod programem PiS, wypinają się na swój elektorat i zaczynają ryć pod szefem partii. Kolejny raz okazuje się, że wyborcy oddali głosy na dwulicowych karierowiczów. Chyba że woli Pan przyjąć, że krytyka z ich strony jest uzasadniona...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.