Facebook Google+ Twitter

Ziółkowska, Czarnota i Ficek wystartują w MP w MTB!

W niedzielę 11 września w Jeleniej Górze odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. W tym roku mistrzostwa po raz pierwszy posiadają rangę UCI MTB Marathon Series!

 / Fot. materiały prasoweKotlina Jeleniogórska to teren bardzo ciekawy oraz wymagający technicznie. Jelenia Góra otoczona jest ze wszystkich stron pasmami górskimi: Góry Izerskie – od zachodu, Góry Kaczawskie – od północy, Rudawy Janowickie – od wschodu oraz Karkonosze od południa. Takie umiejscowienie gwarantuje kolarzom MTB duże wyzwania oraz zaciętą rywalizację na trasie.

Na pętli MP w Jeleniej Górze nie znajdziemy jednak aż tak długich podjazdów, jak na innych górskich maratonach. Największą trudnością trasy jest jej zróżnicowanie i nieprzewidywalność. Sztywne podjazdy pomieszane są z niebezpiecznymi, kamienistymi zjazdami i podmokłymi łąkami. Pętla Bike Maratonu w Jeleniej Górze prowadzi po trasie okrężnej ze startem na Placu Ratuszowym i metą w Parku Paulinum. Na dystansie GIGA kolarze będą mieli do pokonania 87 km i 2600 m przewyższeń. Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z dużym entuzjazmem komentują swój start w maratonie.

Komentarz Michaliny Ziółkowskiej z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

MP w Jeleniej Górze są dla mnie ważnym startem, gdyż mam przyjemność bronić tytułu, który wywalczyłam rok temu. Kilka ostatnich tygodni treningów podporządkowałam przygotowaniu się do tej imprezy. Nie jest łatwo odkryć w sobie ostatnie rezerwy po całym sezonie startów na mocno obsadzonych maratonach w całej Europie. Tak jak rok temu przygotowana jestem na rywalizację na selektywnej i nie do końca odpowiadającej mi trasie. Dodatkowo startuję w bardzo mocnej stawce zawodniczek.

W tej chwili myślę tylko o tym, co zrobić, żeby dojechać do mety szybciej od wszystkich moich rywalek. 1. miejsce na pewno wynagrodziłoby mi wszystkie niedogodności jakie czekają mnie na tej trasie.


Komentarz Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB są jedną z najważniejszych imprez w moim kalendarzu startów w tym roku. Trasa w Jeleniej Górze jest bardzo wymagająca pod względem techniki jazdy oraz wytrzymałości, dlatego kolejność na mecie z pewnością nie będzie przypadkowa. Aktualnie jestem na ostatniej prostej intensywnych przygotowań i jestem spokojny o swoją dyspozycję na karkonoskiej trasie. Mam nadzieję, że wyścig przebiegnie bez nieplanowanych przygód i uda mi się uzyskać satysfakcjonujący wynik. Na pewno spełnieniem moich marzeń byłby medal, jednak realnie patrząc liczę na pozycję w pierwszej dziesiątce kolarzy górskich w Polsce. Każdy inny wynik będzie dla mnie rozczarowaniem. Trzymajcie kciuki!

Komentarz Bogdana Czarnoty z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

W weekend rozpoczyna się MP w Maratonie MTB, a co za tym idzie koniec sezonu. Ten sezon miałem bardzo szarpany, co tydzień były wyjazdy z zawodnikami lub miałem swoje starty, gdzie osiągałem satysfakcjonujące mnie wyniki. Moje treningi w ostatnim okresie są regularne i dyspozycja jest coraz lepsza. W końcu pracowałem też w Livigno nad swoją dyspozycją trenując z Katarzyną Solus - Miśkowicz, która szykowała się do Igrzysk w Rio De Janeiro.

Trasa bardzo mi odpowiada, a jeszcze gdyby popadało, to tylko dla mnie lepiej. Są sztywne podjazdy i sporo technicznych zjazdów. Takie właśnie trasy lubię. Przypadku nie będzie i wygra najlepiej przygotowany do tej imprezy. Ja postaram się namieszać trochę w stawce.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.