Facebook Google+ Twitter

Zjawiskowe przedstawienie Krzysztofa Falkowskiego w Olsztynie

To było niezwykłe widowisko. Na scenie, za sprawą Krzysztofa Falkowskiego, widzowie mogli zobaczyć tańczące i śpiewające marionetki, przedstawiające największe światowe gwiazdy takie, jak Elton John, Michael Jackson czy Celine Dion.

Widownia śmiała się, klaskała. Niektórzy (w tym także ja) kiwali się w rytmach dochodzącej muzyki. Tak dobrej rozrywki dostarczył Krzysztof Falkowski ze swoim widowiskiem muzycznym, zatytułowanym "Falkoshow. Iluzja marionetki". Można je było zobaczyć w olsztyńskim Teatrze Lalek w ramach XV Olsztyńskiego Tygodnia Teatrów Lalkowych Anima 2011.

Publiczność mogła zobaczyć na scenie sześć gwiazd. Wszystkie marionetki śpiewały, poruszały się, rozmawiały. Aktor tak perfekcyjnie operował lalkami, że wydawało się, jakby obserwował prawdziwych ludzi. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości ze strony publiczności.

Krzysztof Falkowski rozpoczął swój show od przywitania się z publicznością. Wyszedł na scenę z marionetką, przedstawiającą postać Milesa Davisa, który "grał" na... saksofonie. Aktor zaśmiał się, że co prawda nie widział Davisa, grającego na saksofonie (bo w rzeczywistości grał na trąbce), ale w teatrze wszystko jest możliwe. W taki sposób Krzysztof Falkowski wprowadził widzów w świat iluzji.

Na pierwszy występ, aktor wybrał Eltona Johna. Marionetka, oprócz tego, że "tańczyła" przy szybkich rytmach muzyki, "grała" również na fortepianie. Wyglądało to bardzo naturalnie. Wybrańcy mogli nawet przywitać gwiazdora, który "zszedł" ze sceny do publiczności. Największą radość miały dzieci, ale z ciekawością przyglądali się marionetce także i dorośli.

Następnie widzowie mogli zobaczyć zmysłowo poruszającą się przy dźwiękach piosenki "My heart will go on" Celine Dion. Oczywiście, nie zabrakło także i szybkiego utworu, do którego "tańczyła" marionetka, uosabiająca kanadyjską piosenkarkę.

Trzecia marionetka przedstawiała postać Elvisa Presleya. Król rock'n'rolla szalał na scenie przy składance największych przebojów. Były i szybkie, i wolne rytmy. Podczas tej części widowiska, Krzysztof Falkowski przeprowadził krótkie warsztaty dla dzieci, dotyczące operowania marionetkami. Najpierw sam pokazywał i tłumaczył, w jaki sposób poruszać poszczególnymi nićmi i krzyżakiem. Potem zaprosił na scenę ochotnika, który (z pomocą aktora), miał okazję zobaczyć, na czym polega operowanie marionetką, co wcale nie jest rzeczą łatwą. Aktor musi przecież podczas występu jednocześnie poruszać odpowiednimi nićmi, marionetką (sam dostosowując się do jej chodu) i jeszcze w dobrym momencie podkładać głos.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.