Facebook Google+ Twitter

Zjazd Egzorcystów w Niepokalanowie

W Domu Pielgrzyma w Niepokalanowie 8 lutego br. rozpoczął się Ogólnopolski Zjazd Egzorcystów, poświęcony m.in. tematowi odróżnienia opętania od choroby psychicznej czy dalekowschodnich medytacji.

Gdzie znajduje się granica między chorobą psychiczną a opętaniem, co niosą za sobą dalekowschodnie medytacje, czy żyjemy w świecie, który jest bezpieczny dla ducha?

Te i tym podobne tematy będą podejmowane w trakcie Zjazdu Egzorcystów w Niepokalanowie, w którym biorą udział egzorcyści z niemal każdej diecezji w Polsce, egzorcyści zakonni oraz księża z zagranicy.

Jak zauważa o. dr Aleksander Posacki, jezuita, teolog i filozof, ksiądz egzorcysta powinien charakteryzować się przede wszystkim roztropnością, pobożnością i uczciwością, gdyż wymienione cechy są pomocą, a zarazem podstawą w "walkach duchowy" i "konfrontacjach z mocami".

Każdy egzorcysta powinien być ciągle przygotowany, wytrwale pracując nad sobą, zwłaszcza na polu duchowym i moralnym.

Zjazd zakończy się 11 lutego br., w czwartek, wspólną Eucharystią w Bazylice oraz konferencją prasową o godz. 12.15 w Domu Pielgrzyma w Niepokalanowie.

Udział w spotkaniu zapowiedział m.in. ks. Andrzej Grefkowicz - egzorcysta archidiecezji warszawskiej, dyrektor Centrum Formacji "Wieczernik" w Magdalence k. Warszawy oraz przewodniczący Zespołu Koordynatorów Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

Źródła:
www.ekai.pl
www.radioniepokalanow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Byłym Związku Radzieckim przeciwników komunizmu uznawano za nienormalnych psychicznie i kierowano do leczenia w zakładach zamkniętych. To były czasy, kiedy szeroko stosowano np elektrowstrząsy. Zresztą terapię psychiatryczną i samych lekarzy krytycznie najlepiej przedstawiają powieść i film pt "Lot nad kukułczym gniazdem". Otóż wydaje się, że jesteśmy tylko o 2 kroki od wprowadzenia takich praktyk w Polsce - w ultrakatolickim i prawie wyznaniowym państwie. Udawajmy tylko dalej, że nic złego się nie dzieje, a obudzimy się …w kaftanach bezpieczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten rodzaj odchylenia od norm psychicznych (mowa o egzorcystach) nie należałby do najgroźniejszych, gdyby nie był traktowany z całą powagą przez media . Idiotyzm i kretynizm tzw. egzorcystów, byłby do przyjęcia, gdyby nie ich wpływ na znaczną grupę osób o niskim ilorazie inteligencji i wykształceniu . Szkodliwość działania tych wydrwigroszy i oszustów nie podlega dyskusji . Chciałoby się zaprząc prokuraturę do ścigania takich zachowań . Oczywiście jest to niemożliwe z powodów takich, że cały aparat państwowy klęczy w kruchcie , począwszy od prezydenta, premiera, marszałków sejmu i senatu, kończąc na posłach i samorządowcach . Oczywiście nie zapominamy o Wojsku Polskim. wszelkiego rodzaju urzędach nie wyłączając Katolickiego Trybunału Konstytucyjnego prokuraturze i sądownictwie . Podobno jesteśmy państwem neutralnym światopoglądowo . Podobno, a mamy przecież XXI wiek .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś światły, uczony egzorcysta, może sprecyzować pojęce opętana, rozgranczyć chorobę umysłową , rozpoznać objawy ? Gdzie w tym przypadku rola lekarza? Czyżbyśmy wracali do średniowiecza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.