Facebook Google+ Twitter

Zjazd młodzieży warszawskiej w Wilanowie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-01 22:41

Na zjeździe można było spotkać wytrwałych i mądrych młodych chrześcijan, ale i tych, którzy do końca nie wiedzieli, po co się tam znaleźli.

Około 2 tysięcy osób zgromadziło się w ostatnią sobotę września na VIII Wilanowskim Spotkaniu Młodych. Tegoroczny happening odbył się po hasłem: „Budować dom na skale”. Młodzi z różnych dekanatów spotkali się w 4 kościołach stacyjnych w Wilanowie wraz z odpowiednim biskupem diecezji. Na początku spotkaniu proboszczowie przedstawili krótką historię parafii i myśl przewodnią: budowanie swojego życia w Bożym zaufaniu, na fundamencie wcielonego Słowa. Młodzi ludzie wysłuchali dwóch świadectw ludzi w wieku podobnym do nich. Mówili oni o potrzebie wspólnoty i zjednoczenia z Bogiem, przede wszystkim w trudnościach. Gdy wszystko w życiu się dobrze układa, nie jest problemem trwanie w Chrystusie. Jeśli jednak przychodzą próby – naturalne zjawiska – można sprawdzić własną wiarę. Słowa te wydają się dość banalne, lecz istotne jest ich uświadomienie.

- W dzisiejszych czasach katolicyzm spychany jest do lamusa – mówił w homilii bp. Duś. – O Jezusie, Królu Przyszłości, nie mówi się w obecności innych. A szkoda…

Nawoływał też, aby nie zniechęcać się, jeśli w naszym towarzystwie Bóg będzie pogardzany. Wiara musi przejść próby.

Bezpośrednio przed Mszą św. każdy uczestnik otrzymał folder zawierający fragmenty przemówień Ojca Świętego i propozycje spotkań dla młodzieży w naszej Archidiecezji. Do publikacji była dołączona deklaracja postanowienia po Wilanowskim Spotkaniu, które podczas Mszy młodzież ofiarowała Bogu.

Po liturgii młodzi odjechali autobusami do dolnego kościoła Świątyni Opatrzności Bożej. Na miejscu próbowano wysłuchać części artystycznej przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II; chętni mogli nawiedzić symboliczny grób Jana Pawła II i grób ks. Twardowskiego. Niestety wiele osób nie potrafiło uszanować powagi miejsca. Spora część młodzieży zachowywała się na tyle głośno, że nie dostrzegła starań, jakie prezentował Chór Jana Pawła II. Na spotkaniu można było spotkać wytrwałych i mądrych młodych chrześcijan, którzy pragną budować swoje życie z Chrystusem oraz tych, którzy do końca nie wiedzieli, po co się tam znaleźli. Ci ostatni nie zrehabilitowali się nawet po oburzonych spojrzeniach księży biskupów.

Może warto dodać:

Dla wielu VIII Spotkanie w Wilanowie okazało się niespełnieniem. Następna okazja do lepszego przeżycia za rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.10.2006 22:51

Ciekawe jak będzie ywglądało przyszłoroczne Spotkanie Młodych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.